mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dębica odnotowała wzrost w 2011 r.

Dębica odnotowała wzrost w 2011 r.

Firma Oponiarska Dębica S.A. zaprezentowała swoje wyniki finansowe po czterech kwartałach 2011 roku. Mimo niestabilnej sytuacji gospodarczej spółka zwiększyła sprzedaż w porównaniu do roku 2010.

Dębica odnotowała wzrost w 2011 r.
Firma Oponiarska Dębica S.A. uzyskała w 2011 roku przychody ze sprzedaży w rekordowej wysokości 2321,5 mln złotych, tj. o 29,5 proc. wyższe r/r.  Spółka z sukcesem zdołała dostosować się do 29 proc. wzrostu jednostkowych kosztów surowców dzięki podjętym działaniom oszczędnościowym w zakresie pozostałych kosztów wytwarzania oraz kosztów ogólnego zarządu, utrzymując jednocześnie konkurencyjność oferty.

Wzrost sprzedaży ogółem został osiągnięty głównie dzięki 31 proc. wzrostowi przychodów ze sprzedaży do podmiotów z Grupy Goodyear, które stanowią 90,2 proc. globalnych przychodów. Wynik ten osiągnięto dzięki zarówno wzrostowi ilości sprzedanych opon, jak i wzrostowi przeciętnych cen jednostkowych. W sprzedaży do podmiotów niepowiązanych dynamika wzrostu przychodów wyniosła 17,7 proc. i została uzyskana poprzez wzrost wolumenu sprzedaży oraz cen.

„Znakomite wyniki finansowe, które Firma Oponiarska Dębica S.A. osiągnęła w czwartym kwartale oraz w całym 2011 roku, dowodzą, że spółka jest w bardzo dobrej kondycji i realizuje efektywną strategię. Dzięki redukcji kosztów ogólnych oraz wzrostowi sprzedaży opon, możliwe było zamortyzowanie wpływu rosnących cen surowców i utrzymanie konkurencyjnej oferty naszych produktów na rynku. Tak dobre wyniki osiągnięte w ubiegłym roku to także efekt prowadzonych od kilku lat inwestycji w spółce, których celem jest zwiększenie produkcji opon o najwyższych parametrach dla nowoczesnych samochodów osobowych i ciężarowych” – powiedział Jacek Pryczek, prezes zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Wartość sprzedaży eksportowej wyniosła 435,7 mln zł i stanowiła 80,2 proc. całości sprzedanych produktów. 99,8 proc. eksportu trafiło do jednostek z grupy Goodyear.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic