mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dębica odnotowała wzrost w 2011 r.

Dębica odnotowała wzrost w 2011 r.

Firma Oponiarska Dębica S.A. zaprezentowała swoje wyniki finansowe po czterech kwartałach 2011 roku. Mimo niestabilnej sytuacji gospodarczej spółka zwiększyła sprzedaż w porównaniu do roku 2010.

Dębica odnotowała wzrost w 2011 r.
Firma Oponiarska Dębica S.A. uzyskała w 2011 roku przychody ze sprzedaży w rekordowej wysokości 2321,5 mln złotych, tj. o 29,5 proc. wyższe r/r.  Spółka z sukcesem zdołała dostosować się do 29 proc. wzrostu jednostkowych kosztów surowców dzięki podjętym działaniom oszczędnościowym w zakresie pozostałych kosztów wytwarzania oraz kosztów ogólnego zarządu, utrzymując jednocześnie konkurencyjność oferty.

Wzrost sprzedaży ogółem został osiągnięty głównie dzięki 31 proc. wzrostowi przychodów ze sprzedaży do podmiotów z Grupy Goodyear, które stanowią 90,2 proc. globalnych przychodów. Wynik ten osiągnięto dzięki zarówno wzrostowi ilości sprzedanych opon, jak i wzrostowi przeciętnych cen jednostkowych. W sprzedaży do podmiotów niepowiązanych dynamika wzrostu przychodów wyniosła 17,7 proc. i została uzyskana poprzez wzrost wolumenu sprzedaży oraz cen.

„Znakomite wyniki finansowe, które Firma Oponiarska Dębica S.A. osiągnęła w czwartym kwartale oraz w całym 2011 roku, dowodzą, że spółka jest w bardzo dobrej kondycji i realizuje efektywną strategię. Dzięki redukcji kosztów ogólnych oraz wzrostowi sprzedaży opon, możliwe było zamortyzowanie wpływu rosnących cen surowców i utrzymanie konkurencyjnej oferty naszych produktów na rynku. Tak dobre wyniki osiągnięte w ubiegłym roku to także efekt prowadzonych od kilku lat inwestycji w spółce, których celem jest zwiększenie produkcji opon o najwyższych parametrach dla nowoczesnych samochodów osobowych i ciężarowych” – powiedział Jacek Pryczek, prezes zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Wartość sprzedaży eksportowej wyniosła 435,7 mln zł i stanowiła 80,2 proc. całości sprzedanych produktów. 99,8 proc. eksportu trafiło do jednostek z grupy Goodyear.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.