mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dębica ogranicza produkcję opon ciężarowych

Dębica ogranicza produkcję opon ciężarowych

Firma Oponiarska Dębica S.A. ogranicza wielkość produkcji opon ciężarowych w I kwartale 2009 r. W związku z tym na wydziale produkcji opon ciężarowych wprowadzone zostało 14 dni postoju produkcyjnego w marcu 2009 r., co obniży wielkość produkcji opon ciężarowych w 2009 roku o 4,3% w stosunku do wcześniej planowanej na ten rok.

Dębica ogranicza produkcję opon ciężarowych
Zarząd Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. decyzje uzasadnia spadkiem (w styczniu i lutym 2009 r.) popytu na opony ciężarowe produkowane przez spółkę, redukcją zamówień na opony ciężarowe na I kwartał 2009 r. przez kluczowego klienta - firmę The Goodyear Tire & Rubber Company oraz wysokim poziomem zapasów magazynowych.

W całym 2008 roku Firma Oponiarska Dębica S.A  wypracowała 90 mln zł zysku netto. Osiągnięty wynik był efektem współpracy z korporacją Goodyear, głównym udziałowcem spółki, a także rezultatem racjonalnego wykorzystania mocy produkcyjnych dębickiej fabryki w niezwykle trudnym okresie dla branży oponiarskiej, co pozwoliło skompensować negatywne efekty spadku popytu oraz wzrostu konkurencji cenowej na rynku opon.

Pogłębiający się kryzys gospodarczy oraz pogarszające się nastroje konsumenckie miały istotny wpływ na wyniki finansowe osiągnięte przez spółkę w czwartym kwartale 2008 roku. Mimo niekorzystnych warunków ekonomicznych, zysk z działalności operacyjnej T.C. Dębica S.A. wyniósł 58 mln zł, co oznacza 214,9 proc. wzrostu w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Znaczący spadek popytu na opony w Polsce oraz zastój na rynkach europejskich spowodowany globalnym kryzysem finansowym sprawił, że w IV kwartale 2008 r. ilość sprzedanych opon spadła prawie o 1/3, a przychody ze sprzedaży wyniosły 315,4 mln złotych, co oznacza spadek o 13 proc. w porównaniu z ostatnim kwartałem 2007 r.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Opony General Tire online

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.