mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dębica ogranicza produkcję opon do ciężarówek

Dębica ogranicza produkcję opon do ciężarówek

Trudna sytuacja w branży motoryzacyjnej odbija się coraz bardziej na krajowym producencie opon. W związku ze spadającym popytem na opony do samochodów ciężarowych, Firma Oponiarska Dębica S.A. zdecydowała się na ograniczenie ich produkcji.

Dębica ogranicza produkcję opon do ciężarówek
W ubiegły piątek zarząd Firmy Oponiarskiej Dębica opublikował komunikat, w którym poinformował o planowanym ograniczeniu produkcji opon przeznaczonych do samochodów ciężarowych. Jest to związane przede wszystkim ze spadkiem (w styczniu i lutym 2009 roku) popytu na opony ciężarowe produkowane przez spółkę. Poza tym kluczowy klient Dębicy, firma The Goodyear Tire & Rubber Company zredukowała liczbę zamówień na tego typu opony w pierwszym kwartale bieżącego roku. Na decyzję wpłynął również wysoki poziom zapasów magazynowych.

W związku z decyzją zarządu o ograniczeniu wielkości produkcji w pierwszym kwartale tego roku, w marcu zostanie wprowadzony 14 dniowy przestój produkcyjny, co ma obniżyć produkcję opon ciężarowych o 4,3 % w stosunku do planów produkcyjnych na 2009 rok.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe MOP-y

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe...

Polskie drogi 2016-02-15

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.