mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dębica ogranicza produkcję opon do ciężarówek

Dębica ogranicza produkcję opon do ciężarówek

Trudna sytuacja w branży motoryzacyjnej odbija się coraz bardziej na krajowym producencie opon. W związku ze spadającym popytem na opony do samochodów ciężarowych, Firma Oponiarska Dębica S.A. zdecydowała się na ograniczenie ich produkcji.

Dębica ogranicza produkcję opon do ciężarówek
W ubiegły piątek zarząd Firmy Oponiarskiej Dębica opublikował komunikat, w którym poinformował o planowanym ograniczeniu produkcji opon przeznaczonych do samochodów ciężarowych. Jest to związane przede wszystkim ze spadkiem (w styczniu i lutym 2009 roku) popytu na opony ciężarowe produkowane przez spółkę. Poza tym kluczowy klient Dębicy, firma The Goodyear Tire & Rubber Company zredukowała liczbę zamówień na tego typu opony w pierwszym kwartale bieżącego roku. Na decyzję wpłynął również wysoki poziom zapasów magazynowych.

W związku z decyzją zarządu o ograniczeniu wielkości produkcji w pierwszym kwartale tego roku, w marcu zostanie wprowadzony 14 dniowy przestój produkcyjny, co ma obniżyć produkcję opon ciężarowych o 4,3 % w stosunku do planów produkcyjnych na 2009 rok.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.