mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dębica ogranicza produkcję opon do ciężarówek

Dębica ogranicza produkcję opon do ciężarówek

Trudna sytuacja w branży motoryzacyjnej odbija się coraz bardziej na krajowym producencie opon. W związku ze spadającym popytem na opony do samochodów ciężarowych, Firma Oponiarska Dębica S.A. zdecydowała się na ograniczenie ich produkcji.

Dębica ogranicza produkcję opon do ciężarówek
W ubiegły piątek zarząd Firmy Oponiarskiej Dębica opublikował komunikat, w którym poinformował o planowanym ograniczeniu produkcji opon przeznaczonych do samochodów ciężarowych. Jest to związane przede wszystkim ze spadkiem (w styczniu i lutym 2009 roku) popytu na opony ciężarowe produkowane przez spółkę. Poza tym kluczowy klient Dębicy, firma The Goodyear Tire & Rubber Company zredukowała liczbę zamówień na tego typu opony w pierwszym kwartale bieżącego roku. Na decyzję wpłynął również wysoki poziom zapasów magazynowych.

W związku z decyzją zarządu o ograniczeniu wielkości produkcji w pierwszym kwartale tego roku, w marcu zostanie wprowadzony 14 dniowy przestój produkcyjny, co ma obniżyć produkcję opon ciężarowych o 4,3 % w stosunku do planów produkcyjnych na 2009 rok.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe MOP-y

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe...

Polskie drogi 2016-02-15

Podpisano umowę na budowę obwodnicy Sanoka

Podpisano umowę na budowę obwodnicy Sanoka

Polskie drogi 2016-02-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?