mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dębica ogranicza produkcję opon do ciężarówek

Dębica ogranicza produkcję opon do ciężarówek

Trudna sytuacja w branży motoryzacyjnej odbija się coraz bardziej na krajowym producencie opon. W związku ze spadającym popytem na opony do samochodów ciężarowych, Firma Oponiarska Dębica S.A. zdecydowała się na ograniczenie ich produkcji.

Dębica ogranicza produkcję opon do ciężarówek
W ubiegły piątek zarząd Firmy Oponiarskiej Dębica opublikował komunikat, w którym poinformował o planowanym ograniczeniu produkcji opon przeznaczonych do samochodów ciężarowych. Jest to związane przede wszystkim ze spadkiem (w styczniu i lutym 2009 roku) popytu na opony ciężarowe produkowane przez spółkę. Poza tym kluczowy klient Dębicy, firma The Goodyear Tire & Rubber Company zredukowała liczbę zamówień na tego typu opony w pierwszym kwartale bieżącego roku. Na decyzję wpłynął również wysoki poziom zapasów magazynowych.

W związku z decyzją zarządu o ograniczeniu wielkości produkcji w pierwszym kwartale tego roku, w marcu zostanie wprowadzony 14 dniowy przestój produkcyjny, co ma obniżyć produkcję opon ciężarowych o 4,3 % w stosunku do planów produkcyjnych na 2009 rok.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe MOP-y

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe...

Polskie drogi 2016-02-15

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Polskie drogi 2016-02-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.