mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dębica podsumowuje I półrocze

Dębica podsumowuje I półrocze

W pierwszym półroczu 2012 roku Firma Oponiarska Dębica S.A. uzyskała przychody ze sprzedaży w wysokości 1 158,2 mln zł, o 9,1 proc. wyższe niż w pierwszym półroczu roku ubiegłego, pomimo trudnych warunków rynkowych, tak w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych, co spowodowało spadek przychodów w drugim kwartale o 22,0 proc. r/r.

Dębica podsumowuje I półrocze
Sprzedaż do podmiotów z grupy Goodyear w pierwszym półroczu wyniosła 1 021,9 mln zł i wzrosła o 9,7 proc. stanowiąc 88,2 proc. sprzedaży ogółem. Sprzedaż do podmiotów niepowiązanych to 136,3 mln zł i wzrosła o 5,1 proc. w porównaniu do analogicznego półrocza roku ubiegłego.

- Wyniki finansowe naszej Spółki są pochodną sytuacji na rynku opon w Europie i po części także w Polsce. Największy wpływ na osiągnięte wyniki miały znaczący, w niektórych segmentach dwucyfrowy spadek potencjału rynku, zmiana kursów walutowych oraz nadal widoczna presja na ceny podstawowych surowców. W tych trudnych warunkach zwiększyliśmy nasze udziały rynkowe, ograniczając presję spadków rynku na nasze wyniki. Wysoka konkurencyjność Spółki, tak co do jakości produktu, jak i efektywności kosztowej oraz wysoka płynność bilansu, umożliwią nam skuteczne konkurowanie również na tak trudnym rynku – powiedział Jacek Pryczek, Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.