mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dębica produkuje opony już 70 lat

Dębica produkuje opony już 70 lat

30 marca bieżącego roku minie 70 lat od momentu, w którym rozpoczęto produkcję opon w Dębicy. W związku ze zbliżającą się rocznicą, wizytę w Firmie Oponiarskiej Dębica S.A. złożył Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński.

Dębica produkuje opony już 70 lat
Po raz pierwszy w swojej 70-letniej historii Firma Oponiarska Dębica S.A. miała zaszczyt gościć Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas pobytu na terenie fabryki Prezydent Lech Kaczyński, oprowadzany przez Prezesa Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. Jacka Pryczka, obejrzał najnowsze linie produkcyjne, zapoznał się z zakresem inwestycji w zakładzie oraz sytuacją przedsiębiorstwa w obecnych realiach rynkowych. Była to również okazja do spotkania z pracownikami T.C. Dębica S.A., a także przedstawicielami związków zawodowych działających w firmie.

Wizyta Prezydenta RP przypada w momencie inauguracji obchodów jubileuszu 70-lecia rozpoczęcia produkcji opon w Dębicy, w ramach powstania przemysłu oponiarskiego na Podkarpaciu. Dzięki staraniom wicepremiera Eugeniusza Kwiatkowskiego, pod koniec lat 30. XX wieku przystąpiono do budowy Centralnego Okręgu Przemysłowego. Prace przy budowie Fabryki Gum Jezdnych w Dębicy rozpoczęły się wiosną 1937 roku. Prace budowlane i montażowe trwały do końca 1938 roku. Pierwszą dębicką oponę wyprodukowano już 30 marca 1939 roku. Natomiast oficjalne otwarcie fabryki odbyło się 4 kwietnia, z udziałem Eugeniusza Kwiatkowskiego.

Marka Dębica co roku potwierdza swoją wysoką wartość, zdobywając uznanie klientów w prestiżowych konkursach. W grudniu 2008 roku, w Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek dziennika Rzeczpospolita, w którym oceniano wartość 330 rodzimych brandów, Dębica zajęła wysokie 24. miejsce w kategorii „siła marki”. Opony z Dębicy doceniono również w plebiscycie tygodnika Wprost oraz konkursie Superbrands. Dębicka fabryka regularnie zwycięża również w rankingu największych przedsiębiorstw na Podkarpaciu. Dzięki Firmie Oponiarskiej Dębica miasto jest doskonale znane nie tylko w kraju, ale i zagranicą.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.