mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dębica rozszerza ofertę

Dębica rozszerza ofertę

Firma Oponiarska Dębica S.A. będzie produkowała popularne w całej Europie opony do samochodów dostawczych różnych marek. Planuje też utrzymanie wiodącej pozycji marki Dębica w segmencie opon do aut osobowych.

Firma Oponiarska Dębica S.A., wchodząca w skład koncernu Goodyear, największego producenta opon na świecie, od 1 stycznia 2006 roku zamiast opon do samochodów dostawczych marki Dębica będzie produkowała popularniejsze na rynku europejskim opony różnych marek należące do macierzystego koncernu. Będą to m.in. opony marki Sava.
 
Taka decyzja pozwoli skuteczniej promować produkowane w Dębicy opony różnych marek do samochodów dostawczych, które cieszą się większą niż marka Dębica popularnością w Europie. Jednocześnie umożliwi to jeszcze bardziej dynamiczny rozwój marki Dębica, która stanie się klasyczną marką opon do samochodów osobowych.

"Zmiana przyniesie wymierne korzyści wszystkim zainteresowanym. Po pierwsze poszerzymy paletę rozmiarową opon dostawczych w segmencie "budżet", więc nasi klienci będą mieli większy wybór. Po drugie, na przykład marka Sava w tym segmencie opon jest lepiej rozpoznawalna w Europie niż marka Dębica. W efekcie większa będzie dostępność naszych opon poza granicami Polski" – powiedział Jacek Pryczek, Dyrektor Sprzedaży Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Opony do samochodów dostawczych w segmencie "budżet", produkowane w fabryce w Dębicy pod marką Sava, będą kompatybilne z dostępnymi obecnie na rynku oponami marki Dębica. Będzie je można zakładać na tę samą oś pod warunkiem, że będą miały identyczne bieżniki oraz indeksy prędkości i nośności. W przypadku reklamacji bądź uszkodzenia opony marki Dębica, która nie będzie miała swojego identycznego odpowiednika w marce Sava, klient otrzyma dwie opony Sava.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.