mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dębica w czołówce polskich eksporterów

Dębica w czołówce polskich eksporterów

W dorocznym rankingu „Lista 500”, opublikowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”, Firma Oponiarska Dębica S.A. znalazła się wśród czterdziestu największych polskich eksporterów w 2010 roku.

Dębica w czołówce polskich eksporterów
Dębicki producent opon od wielu lat jest niekwestionowanym liderem eksportu na Podkarpaciu. O rosnącej pozycji przedsiębiorstwa w skali całego kraju świadczą wnioski z analizy rankingu „Rzeczpospolitej”. Firma Oponiarska Dębica S.A. zajęła w nim 37. lokatę pod względem udziału eksportu w całości sprzedaży (71,9 proc.), ale jeśli wziąć pod uwagę wielkość przychodów dębickiej spółki, znajduje się ona w pierwszej dwudziestce największych polskich eksporterów.

Swoją dobrą kondycję firma zawdzięcza m. in. skutecznej optymalizacji kosztów. To jedno z najważniejszych wyzwań strategicznych, jakie wskazali prezesi największych polskich przedsiębiorstw uczestniczący w badaniu The CEO Challenge, przeprowadzonym pod kierunkiem prof. Krzysztofa Obłója z Uniwersytetu Warszawskiego. Jednak w przeciwieństwie do wielu innych zakładów z branży chemicznej, Firma Oponiarska Dębica S.A. potrafiła oszczędzać, nie zmniejszając liczby etatowych pracowników.

„Dobre wyniki i wysoką pozycję wśród firm z sektora chemicznego zawdzięczamy właściwej strategii, jaką stosowaliśmy także, gdy dotknął nas globalny kryzys” – mówi Jacek Pryczek, Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. „Najtrudniej odbudować w przedsiębiorstwie kapitał ludzki, dlatego gdy inni zwalniali pracowników, my robiliśmy wszystko, aby uniknąć redukcji zatrudnienia. Dzięki temu, kiedy popyt na opony zaczął znów gwałtownie rosnąć, nasza firma była gotowa by sprostać zamówieniom z rynku polskiego i zrealizować zamówienia dla naszych partnerów w grupie Goodyear” – dodaje J.Pryczek.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.