mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dębica wśród Filarów Polskiej Gospodarki

Dębica wśród Filarów Polskiej Gospodarki

Firma Oponiarska Dębica S.A. została wyróżniona  w rankingu kluczowych przedsiębiorstw w Polsce - „Filarów Polskiej Gospodarki”, przygotowanym przez dziennik „Puls Biznesu” oraz agencję badania opinii TNS Pentor.

Dębica wśród Filarów Polskiej Gospodarki
Ranking jest pierwszym w Polsce katalogiem dużych firm, odgrywających czołową rolę w poszczególnych województwach, a finaliści zostali wskazani przez lokalne samorządy. Wyróżnione pięć przedsiębiorstw z województwa podkarpackiego, tak jak T.C. Dębica S.A., charakteryzuje się stabilnością ekonomiczną oraz posiada znaczący udział w rozwoju regionu zarówno jako pracodawca, jak i podmiot wspierający działania na rzecz rozwoju lokalnej społeczności.

- Firma Oponiarska Dębica S.A. jest wpisana w region podkarpacki od chwili stworzenia Centralnego Okręgu Przemysłowego w latach trzydziestych XX wieku. W ciągu niemal stu lat nasza spółka dynamicznie rozwijała się – obecnie należy do kluczowych eksporterów polskiej gospodarki i największych przedsiębiorstw w Europie Środkowej, a nasza fabryka jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkujących opony na świecie. Zatrudniając niemal trzy tysiące pracowników, mieszkańców Dębicy i Podkarpacia, czujemy się współodpowiedzialni za rozwój lokalnej społeczności, dlatego angażujemy się w pomoc najbardziej potrzebującym, wspieramy również kulturę i edukację – powiedział Jacek Pryczek, Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

W ubiegłym roku spółka zanotowała rekordowe wyniki finansowe, które osiągnęła dzięki konsekwentnej strategii, ale także prowadzonym inwestycjom. Spółka skupia się na zwiększaniu produkcji opon typu High Performance i Ultra High Performance przeznaczonych do samochodów osobowych osiągających wysokie prędkości. Do 2013 r. Firma Oponiarska Dębica S.A. planuje wydać ponad 200 mln zł na kontynuację rozpoczętych inwestycji, które zapewnią jej spełnienie wymogów technicznych i prawnych, określonych w dyrektywie Unii Europejskiej w zakresie etykietowania opon. Pozwoli to utrzymać spółce konkurencyjną pozycję w stosunku do innych producentów opon w Polsce i na świecie, ale także rozszerzyć produkcję opon o najwyższych parametrach technicznych, a w efekcie zapewni kierowcom dostęp do bezpiecznych opon, ograniczających zużycie paliwa oraz emisję hałasu.

Firma Oponiarska Dębica S.A. jest liderem polskiego rynku opon do samochodów osobowych i dostawczych. Od 1995 roku inwestorem strategicznym w Spółce jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company. Firma produkuje opony takich marek, jak: Dębica, Goodyear, Dunlop, Fulda i Sava. Sprzedaje swoje produkty w Polsce i 60 krajach na sześciu kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, USA i Brazylii.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~raiders z ciemnogrodu 2012-04-21

kolejne kłamstwo dębica od dawna nie jest polska a tytuł sugeruje co innego

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.