mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dębica wśrod największych w Europie Środkowo-Wschodniej

Dębica wśrod największych w Europie Środkowo-Wschodniej

Firma Oponiarska Dębica S.A. jest jednym z największych przedsiębiorstw Europy Środkowo-Wschodniej, według rankingu Europa 500, który przygotował dziennik Rzeczpospolita. To kolejne wyróżnienie dla dębickiej Sspółki po otrzymanych w tym roku tytule lidera branży oponiarskiej w Polsce oraz czołowej pozycji w rankingu największych eksporterów Podkarpacia.

Dębica wśrod największych w Europie Środkowo-Wschodniej
„Należenie do grona 500 największych firm Europy Środkowo-Wschodniej jest najlepszym obrazem bardzo dobrej kondycji Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. Potwierdza to również, że ubiegły rok był dobry dla naszej Spółki, której pozycja wciąż rośnie zarówno na polskim rynku, ale także europejskim. Dzięki produkowanym w Dębicy wysokiej jakości oponom do nowoczesnych samochodów osobowych i ciężarowych, udało nam się, mimo wielu trudności obecnych na zagranicznych rynkach, wzmocnić swoją pozycję i tym samym zwiększyć przychody w całym 2010 roku aż o 26 proc. Mamy nadzieję, że 2011 rok będzie równie udany, o czym świadczą bardzo dobre wyniki Spółki osiągnięte w pierwszym półroczu” – powiedział Jacek Pryczek, Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Dziennik Rzeczpospolita już po raz piąty zaprezentował ranking 500 największych firm Europy Środkowo-Wschodniej „Europa 500”. Firmy, które się w nim znalazły, zostały uszeregowane według wielkości przychodów w 2010 roku. Firma Oponiarska Dębica S.A. zajęła 449 pozycję. Pierwsza trójka zaś należy do polskiego PKN Orlen S.A., węgierskiego MOL i Czeskiej Skody. Przy sporządzaniu listy pod uwagę wzięto 943 spółki z 19 krajów. Pozostałe firmy regionu nie spełniały kryteriów informacyjnych.

Firma Oponiarska Dębica S.A. jest liderem polskiego rynku opon do samochodów osobowych i dostawczych. Od 1995 roku inwestorem strategicznym w Spółce jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company. Firma produkuje opony takich marek, jak: Dębica, Goodyear, Dunlop, Fulda i Sava. Sprzedaje swoje produkty w Polsce i 60 krajach na sześciu kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, USA i Brazylii.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~w 2011-09-30

przecież to nie jest polska firma

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX - premiera w Genewie
Lexus UX - premiera w Genewie
Spekulacje na temat nowego crossovera od Lexusa weszły na wyższy poziom. Norweski oddział marki potwierdził plotki - lada moment na salonie w Genewie pojawi się zupełnie nowy model UX.