mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dębica zbiera nagrody

Dębica zbiera nagrody

Firma Oponiarska Dębica S.A. w kategorii aktywność eksportowa zajęła pierwsze miejsce i otrzymała Nagrodę Gospodarczą Podkarpackiego Klubu Biznesu. W plebiscycie dębicka fabryka dwukrotnie znalazła się na drugim miejscu w kategoriach: siła ekonomiczna i wielkość ponoszonych obciążeń podatkowych firmy.

Dębica zbiera nagrody
W VIII edycji konkursu o Nagrodę Gospodarczą Polskiego Klubu Biznesu, dębicka Firma zajęła najwyższe miejsce w kategorii eksportowej spośród wszystkich przedsiębiorstw z województwa podkarpackiego. Kapituła konkursu oceniała wielkość sprzedaży zagranicą ogółem i udział sprzedaży zagranicznej w sprzedaży ogółem.

Biorąc pod uwagę siłę ekonomiczną, Firma Oponiarska Dębica S.A. otrzymała wysokie, drugie miejsce. Głównym kryterium kategorii była suma aktywów, kapitał własny, wynik finansowy (brutto), wielkość sprzedaży oraz wskaźniki płynności szybkiej. Drugie miejsce Firma zajęła również w kategorii wielkość ponoszonych obciążeń podatkowych.

Dębicki producent opon został także wyróżniony za swoją działalność charytatywną. łączna wartość darowizn jakich dokonała Firma Oponiarska Dębica S.A. w 2008 roku wyniosła 286 tys. złotych.

Organizowany od 2001 roku konkurs ma na celu promocję przedsiębiorstw w trzech grupach: firmy małe, duże i średnie, które odniosły największy sukces ekonomiczny. Konkurs rozstrzygany jest w czterech kategoriach: siła ekonomiczna, aktywność eksportowa, wielkość ponoszonych kosztów podatkowych oraz dobroczyńca roku.

– Przyznana Nagroda jest dla naszej Firmy bardzo dużym wyróżnieniem i daje nam ogromną satysfakcję z tego, że dębicka spółka została doceniona we wszystkich czterech kategoriach konkursowych – powiedział odbierając nagrodę Stanisław Cieszkowski, Dyrektor ds. Produkcji w Firmie Oponiarskiej Dębica. Dzięki temu, że nasze produkty cieszą się niesłabnąca popularnością zagranicą od lat, Firma Oponiarska Dębica S.A. pozostaje największym eksporterem na Podkarpaciu – dodał.

Dębicka fabryka regularnie zwycięża w rankingu największych przedsiębiorstw na Podkarpaciu. Dzięki Firmie Oponiarskiej Dębica miasto jest doskonale znane nie tylko w kraju, ale i zagranicą. W tegorocznym rankingu 500 największych firm w Polsce tygodnika “Polityka“ dębicka fabryka zajęła najwyższe miejsce spośród wszystkich przedsiębiorstw z branży oponiarskiej w Polsce. Przychód ze sprzedaży w wysokości 1 467 212 tys. zł zapewnił jej 147. miejsce. Na liście największych eksporterów opublikowanej przez “Rzeczpospolitą“ Firma Oponiarska Dębica S.A. zajęła wysokie 28. miejsce.

Dębica co roku potwierdza swoją wysoką wartość, zdobywając uznanie klientów w prestiżowych konkursach. W grudniu 2008 r., w Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek dziennika “Rzeczpospolita“, w którym oceniano wartość 330 rodzimych brandów, Dębica zajęła wysokie 24. miejsce w kategorii “siła marki“. Opony z Dębicy doceniono również w plebiscycie tygodnika “Wprost“ oraz konkursie “Superbrands“.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.