mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Debiut Acury w Chinach

Debiut Acury w Chinach

Chiny są pierwszym, poza Ameryką Północną, rynkiem, na którym sprzedawane są samochody luksusowej marki Acura. Pierwszymi oferowanymi modelami są sedany Acura RL i TL.

Debiut Acury w Chinach

Należąca do Hondy marka, która na amerykańskim rynku obecna jest od 1986 r., ma w swojej gamie jedynie modele klasy premium. Do tej pory auta tej marki można było nabyć tylko w USA, Kanadzie i Meksyku, gdzie w zeszłym roku sprzedaż osiągnęła rekordowy poziom 230 tys. egzemplarzy. Jak na razie Honda wstrzymuje się przed debiutem w Europie, gdzie obecne są już analogiczne marki Infiniti (Nissan) oraz Lexus (Toyota). Jak widać, chiński rynek dla władz Hondy wydaje się być bardziej łakomym kąskiem.

W przyszłym roku łączna sprzedaż obu modeli w Chinach planowana jest na poziomie 3 tys. sztuk. Sprowadzaniem oraz dystrybucją tych aut poprzez specjalnie do tego celu stworzoną sieć zajmuje się firma Honda Motor (China) Investment Co. (HMCI), filia Hondy w Chinach. Pierwsze przedstawicielstwo handlowe Acura rozpoczęło działalność w Shenzen w prowincji Guangdong, a w ciągu następnych dwunastu miesięcy planuje się otwarcie kolejnych dziesięciu punktów w całych Chinach.
 
Czytaj także:
Urodzinowe debiuty Acury (2006-03-28)

Infiniti w Chinach (2005-12-20)

Acura wraca do domu (2005-12-15)


Podobne wiadomości:

Nowy NSX już w wersji produkcyjnej

Nowy NSX już w wersji produkcyjnej

Premiery 2015-01-13

Oto najlepsze auta na rynku amerykańskim

Oto najlepsze auta na rynku amerykańskim

Aktualności 2013-12-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.