mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Debiut Acury w Chinach

Debiut Acury w Chinach

Chiny są pierwszym, poza Ameryką Północną, rynkiem, na którym sprzedawane są samochody luksusowej marki Acura. Pierwszymi oferowanymi modelami są sedany Acura RL i TL.

Debiut Acury w Chinach

Należąca do Hondy marka, która na amerykańskim rynku obecna jest od 1986 r., ma w swojej gamie jedynie modele klasy premium. Do tej pory auta tej marki można było nabyć tylko w USA, Kanadzie i Meksyku, gdzie w zeszłym roku sprzedaż osiągnęła rekordowy poziom 230 tys. egzemplarzy. Jak na razie Honda wstrzymuje się przed debiutem w Europie, gdzie obecne są już analogiczne marki Infiniti (Nissan) oraz Lexus (Toyota). Jak widać, chiński rynek dla władz Hondy wydaje się być bardziej łakomym kąskiem.

W przyszłym roku łączna sprzedaż obu modeli w Chinach planowana jest na poziomie 3 tys. sztuk. Sprowadzaniem oraz dystrybucją tych aut poprzez specjalnie do tego celu stworzoną sieć zajmuje się firma Honda Motor (China) Investment Co. (HMCI), filia Hondy w Chinach. Pierwsze przedstawicielstwo handlowe Acura rozpoczęło działalność w Shenzen w prowincji Guangdong, a w ciągu następnych dwunastu miesięcy planuje się otwarcie kolejnych dziesięciu punktów w całych Chinach.
 
Czytaj także:
Urodzinowe debiuty Acury (2006-03-28)

Infiniti w Chinach (2005-12-20)

Acura wraca do domu (2005-12-15)


Podobne wiadomości:

Ponad 2 miliony aut z wadliwymi airbagami

Ponad 2 miliony aut z wadliwymi airbagami

Aktualności 2015-02-02

Nowy NSX już w wersji produkcyjnej

Nowy NSX już w wersji produkcyjnej

Premiery 2015-01-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Wielu kierowców długo czekało na taką możliwość. Usługa umożliwiająca sprawdzenie liczby punktów karnych jest już praktycznie gotowa. Jednak premiera nastąpi prawdopodobnie później niż to komunikowano.