mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Debiut Ssangyong Poland

Debiut Ssangyong Poland

Na mocy umowy podpisanej w sierpniu 2005 roku z SsangYong Motors SsangYong Poland uzyskała wyłączne prawo do dystrybucji samochodów marki SsangYong w Polsce.

Debiut Ssangyong Poland

W październiku rozpoczęła się sprzedaż modeli Rexton i Musso Sports oraz, debiutującego na polskim rynku, modelu Rodius. Sprzedaż prowadzona jest poprzez rozwijającą się sieć stacji dealerskich, która docelowo będzie się składać z 25 przedstawicielstw w całym kraju. Do tej pory firma rozpoczęła współpracę z dealerami w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Białymstoku, Krakowie, Katowicach, Rybniku, Bielsku-Białej i Olsztynie. Do końca roku planowana jest sprzedaż 165 sztuk aut marki Ssangyong.

"Segment samochodów SUV (Sport Utility Vehicle) i MPV (Multi Purpose Vehicle) przeżywa od dłuższego czasu spore ożywienie, zarówno w całej Europie, jak i w Polsce. Na tle ogólnie złej kondycji rynku samochodowego, to prawdziwy ewenement. Dla firmy SsangYong, specjalizującej się w produkcji takich samochodów, jest to idealny moment na aktywne poszerzenie rynków zbytu. Pomimo rosnącej konkurencji w obu segmentach polskiego rynku widzimy dla siebie spory kawałek tortu do przejęcia." – mówi Stefan Kuźmiński, Dyrektor Generalny SsangYong Poland Sp. z o.o.

Ssangyong jest jedynym w Korei niezależnym producentem, należy tam do niego połowa rynku pojazdów typu SUV. Spodziewając się wysokiego popytu na auta marki SsangYong również w Polsce, firma planuje poszerzenie oferty o dwa modele: Kyron i Actyon w 2006 roku oraz zakłada łączną sprzedaż roczną na poziomie 1.147 sztuk.

Większościowym udziałowcem SsangYong Poland jest hiszpańska firma Berge Automocion, która zarządza dystrybucją 21 marek samochodów w 6 państwach. Berge istnieje od 1850 roku, a na rynku motoryzacyjnym funkcjonuje od 1983 roku. Rocznie sprzedaje ponad 90.000 samochodów, a jej obrót przekracza 1,5 mld euro.

Zobacz więcej o marce Ssangyong

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport