mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Debiut marzeń Loeba i Citroena w WTCC

Debiut marzeń Loeba i Citroena w WTCC

Zdobyć 9. tytułów mistrza świata w WRC to wyczyn legendarny, którego nikt przed Loebem nie dokonał. Jednak o tym w weekend przypominał jedynie nr startowy na aucie Francuza. Cały świat czekał na jego debiut w WTCC. Loeb wraz z Citroenem zmiażdżyli konkurencję.

Kwalifikacje do wyścigu wygrał Jose Maria Lopez, drugi czas wykręcił weteran WTCC Yvan Muller, ale Francuz ściął szykanę i jego czas został anulowany. Dzięki temu Sebastien  Loeb na starcie stanął na drugim polu.

Pierwszy wyścig wygrał Lopez z czasem 24:40.950 i 14 przejechanymi okrążeniami. Tuż za nim metę osiągnął Loeb i Muller. 9-krotny mistrz WRC wykręcił najszybszy czas 1:43.777. W drugim wyścigu Loeb zamienił się z Lopezem. Ten pierwszy wygrał wyścig z 16 przejechanymi okrążeniami i czasem 47:50.589. Lopez, który na metę dotarł jako drugi wykręcając najszybszy czas - 1:43.704. Muller nie ukończył wyścigu uderzając w auto Toma Coronela, który wypadł z toru po zderzeniu z Mehidem Bennanim.

Lepszego debiutu niż w Marrakeszu zespół Citorena nie mógł sobie wyobrazić. Citroen fabryczny zespół z WRC wycofał w idealnym momencie. Francuzi zdominowali rajdy i teraz wyścig w Marrakeszu zapowiada dominację w WTCC. Zanosi się na emocjonującą rywalizację Loeba z Lopezem. Następny wyścig będzie priorytetowy dla Citroena, gdyż odbędzie się we Francji na torze Paul Ricard.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Citroen
Tematy w artykule: Citroen Sebastien Loeb WTCC