mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Decyzja o A-1 do połowy sierpnia

Decyzja o A-1 do połowy sierpnia

Do połowy sierpnia ma być podjęta decyzja w sprawie umowy z firmą Gdańsk Transport Company na budowę północnego odcinka autostrady A-1 - poinformował w piątek posłów z sejmowej komisji infrastruktury minister tego resortu Krzysztof Opawski.

Opawski powiedział, że w tej chwili trwają intensywne prace mające umożliwić podjęcie decyzji, czy ma być kontynuowana koncesja z GTC, czy też zostanie wybrane inne rozwiązanie. Dodał, że te negocjacje dotyczą wysokości nakładów niezbędnych, by zbudować odcinek z Gdańska do Nowych Marz.

Sejmowa komisja infrastruktury pracowała w piątek nad projektem rezolucji Sejmu, wzywającej rząd do podjęcia działań w sprawie budowy autostrady A-1.

I znowu zamiast konkretów, które przyspieszyłyby rozpoczęcie budowy autostrady, kolejne rozmowy, prace nad różnymi projektami, wzywanie rządu do podjęcia działań... Przypomnijmy tylko, że gdańska spółka ma od 1997 roku koncesję na wybudowanie północnego odcinka autostrady do Torunia, a rozpoczęcia prac, jak nie było widać, tak nie widać w dalszym ciągu. Według nowego ministra budowa ruszy na wiosnę przyszłego roku. Poczekamy, zobaczymy...

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Connect - nowe funkcjonalności w modelu Kodiaq
Skoda Connect - nowe funkcjonalności w modelu Kodiaq
Wraz z modelem Kodiaq debiutują nowe mobilne usługi internetowe Skoda Connect. Pierwsza to Infotainment Online, zapewnia dodatkowe informacje i jest związana z systemami nawigacji satelitarnej. Care Connect pozwala na manualne lub automatyczne wezwanie pomocy po wypadku oraz zdalny dostęp do samochodu.