Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Decyzja o A-1 do połowy sierpnia

Decyzja o A-1 do połowy sierpnia

Do połowy sierpnia ma być podjęta decyzja w sprawie umowy z firmą Gdańsk Transport Company na budowę północnego odcinka autostrady A-1 - poinformował w piątek posłów z sejmowej komisji infrastruktury minister tego resortu Krzysztof Opawski.

Opawski powiedział, że w tej chwili trwają intensywne prace mające umożliwić podjęcie decyzji, czy ma być kontynuowana koncesja z GTC, czy też zostanie wybrane inne rozwiązanie. Dodał, że te negocjacje dotyczą wysokości nakładów niezbędnych, by zbudować odcinek z Gdańska do Nowych Marz.

Sejmowa komisja infrastruktury pracowała w piątek nad projektem rezolucji Sejmu, wzywającej rząd do podjęcia działań w sprawie budowy autostrady A-1.

I znowu zamiast konkretów, które przyspieszyłyby rozpoczęcie budowy autostrady, kolejne rozmowy, prace nad różnymi projektami, wzywanie rządu do podjęcia działań... Przypomnijmy tylko, że gdańska spółka ma od 1997 roku koncesję na wybudowanie północnego odcinka autostrady do Torunia, a rozpoczęcia prac, jak nie było widać, tak nie widać w dalszym ciągu. Według nowego ministra budowa ruszy na wiosnę przyszłego roku. Poczekamy, zobaczymy...

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ferrari F12 od Bengala Design
Ferrari F12 od Bengala Design
Ferrari F12 to motoryzacyjne dzieło sztuki. Firma Bengala Automotive Design, pochodząca z Hiszpanii, postanowiła przedstawić własną interpretację tego modelu. Oto potwór o nazwie F12 Caballeria.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj