mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Decyzja o blokadzie jutro

Decyzja o blokadzie jutro

Komitet Protestacyjny Przewoźników po rozmowie z Grzegorzem Schetyną, szefem MSWiA, odłożył decyzję o blokadach miast do jutra - infomruje dziennik Rzeczpospolita. Według gazety, Premier Donald Tusk spotka się w Białej Podlaskiej z szefami urzędów celnych i wojewodami ściany wschodniej.

Decyzja o blokadzie jutro
Kolumna tirów z Medyki blokuje obwodnicę Przemyśla, ulicę Lwowską i most Orląt Przemyskich. W proteście uczestniczyło kilka ciągników siodłowych bez przyczep, kierowcy jadą na pierwszym biegu ulicą Lwowskiej. Pod Warszawą na parkingach w pełnej gotowości czeka około setki tirów. Nie doszło jednak do blokady wylotówek stolicy. Tymczasem zablokowane zostały drogi do przejścia w Dorohusku i Krotoszynie. Około 30 TIR-ów blokuje przejazd w Brzeźnie - donosi Rzeczpospolita.

Od trzech dni kierowcy tirów w reakcji na protest celników kilka razy na dobę blokują przejścia graniczne.

"Pokażemy naszą siłę, żeby rząd przyjął do wiadomości, że może to się skończyć, jak we Włoszech. Na zablokowanie niektórych ulic w Warszawie wystarczą dwa TIR-y" - mówił parę dni temu Bolesław Milewski, przewodniczący Związku Pracodawców Transportu Drogowego.

Więcej w Rzeczpospolitej >>> czytaj artykuł

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.