mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Defekt w Renault Kangoo

Defekt w Renault Kangoo

Kto straci 50 mln franków?

Z powodu problemów z poduszką powietrzną i z pasami bezpieczeństwa francuski koncern Renault SA wycofa do naprawy 265 tys. swych miniwanów Renault Kangoo. Jest to akcja ogólnoświatowa.

     Renault poinformował w Paryżu, że w niektórych autach poduszki powietrzne i mechanizm napinający pasy bezpieczeństwa uruchamiały się bez żadnej przyczyny. Istnieje więc ryzyko przypadkowego nadmuchania się poduszki powietrznej podczas jazdy i gwałtownego napięcia pasów.

     Wycofanie do naprawy ponad 260 tys. kangoo będzie kosztować firmę około 50 mln franków francuskich (6,6 mln USD). Jednak Renault chce, aby większość kosztów naprawy wadliwych mechanizmów poniósł Autoliv, dostawca tych części.

     Właściciele aut tego typu na całym świecie zostaną powiadomieni listownie o konieczności zgłoszenia się do serwisów Renault, gdzie wadliwe części zostaną bezpłatnie naprawione. Do naprawy wycofane zostaną samochody kangoo wyprodukowane pomiędzy 23 grudnia 1998 roku a 26 maja tego roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.