mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Defender wchodzi w XXI wiek

Defender wchodzi w XXI wiek

Kilka dni temu zaprezentowany został nowy Land Rover Defender, którego odświeżona wersja będzie dostępna w sprzedaży przynajmniej do 2010 roku. Zmianom uległy zarówno wygląd zewnętrzny, jak też i środek.

Defender wchodzi w XXI wiek

Kabina nadwozia nowej wersji samochodu została zmieniona, lecz najbardziej radykalne modyfikacje od 1983 roku dotknęły deski rozdzielczej. Popracowano także nad aerodynamiką nowego samochodu, która jest teraz lepsza o prawie 50 procent.

W środku samochodu, za przednim rzędem siedzeń znajdować się będzie kanapa dzielona asymetrycznie. W opcji dostępny będzie jeszcze jeden rząd siedzeń, zamiast ławki, która była montowana do tej pory. Pod maską, która jest chyba najbardziej widocznym elementem, który został zmieniony w nowym samochodzie, zamontowano jednostkę wysokoprężna o pojemności 2,4 litra w technologii common-rail. W jej wnętrzu ukrywa się moc 120 koni mechanicznych, pozwalających na dobry moment obrotowy. Z silnikiem połączono sześciostopniową skrzynię biegów, pozwalającą przy pierwszym biegu na powolną wspinaczkę, natomiast przy ostatnim można będzie jechać z prędkością wyższą o 20 procent niż dotychczas.

Nowy model dostępny będzie w czternastu wersjach nadwoziowych oraz trzech różnych rozstawach osi. Wejdzie on do sprzedaży w połowie przyszłego roku, a ceny będą 'nieznacznie' większe w porównaniu do poprzedniej wersji.

Czytaj także:

Land Rover zmienia projektanta (2006-08-17)

Land Rover Freelander II (2006-06-23)


Podobne wiadomości:

Land Rover Defender powróci?

Land Rover Defender powróci?

Aktualności 2016-07-15

Range Rover Sport – lifting dodał mu mocy

Range Rover Sport – lifting dodał mu mocy

Samochody luksusowe 2017-10-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.