mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Defender wchodzi w XXI wiek

Defender wchodzi w XXI wiek

Kilka dni temu zaprezentowany został nowy Land Rover Defender, którego odświeżona wersja będzie dostępna w sprzedaży przynajmniej do 2010 roku. Zmianom uległy zarówno wygląd zewnętrzny, jak też i środek.

Defender wchodzi w XXI wiek

Kabina nadwozia nowej wersji samochodu została zmieniona, lecz najbardziej radykalne modyfikacje od 1983 roku dotknęły deski rozdzielczej. Popracowano także nad aerodynamiką nowego samochodu, która jest teraz lepsza o prawie 50 procent.

W środku samochodu, za przednim rzędem siedzeń znajdować się będzie kanapa dzielona asymetrycznie. W opcji dostępny będzie jeszcze jeden rząd siedzeń, zamiast ławki, która była montowana do tej pory. Pod maską, która jest chyba najbardziej widocznym elementem, który został zmieniony w nowym samochodzie, zamontowano jednostkę wysokoprężna o pojemności 2,4 litra w technologii common-rail. W jej wnętrzu ukrywa się moc 120 koni mechanicznych, pozwalających na dobry moment obrotowy. Z silnikiem połączono sześciostopniową skrzynię biegów, pozwalającą przy pierwszym biegu na powolną wspinaczkę, natomiast przy ostatnim można będzie jechać z prędkością wyższą o 20 procent niż dotychczas.

Nowy model dostępny będzie w czternastu wersjach nadwoziowych oraz trzech różnych rozstawach osi. Wejdzie on do sprzedaży w połowie przyszłego roku, a ceny będą 'nieznacznie' większe w porównaniu do poprzedniej wersji.

Czytaj także:

Land Rover zmienia projektanta (2006-08-17)

Land Rover Freelander II (2006-06-23)


Podobne wiadomości:

Land Rover Discovery 2017 – nowe wieści

Land Rover Discovery 2017 – nowe wieści

Aktualności 2016-09-15

Land Rover Defender powróci?

Land Rover Defender powróci?

Aktualności 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Od wczoraj uległa zmianie organizacja ruchu na budowanym odcinku drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłami Lubin Południe a Legnica Północ. Kierowcy mogą już korzystać z nowego odcinka o długości 6 km.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech