mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Defender z wadliwym ręcznym

Defender z wadliwym ręcznym

Wyciek oleju, a w konsekwencji zaolejenie szczęk hamulcowych są przyczyną możliwych problemów z właściwym działaniem hamulca postojowego w niektórych egzemplarzach modelu Land Rover Defender.

Defender z wadliwym ręcznym
JLR Polska powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii pomiędzy 28 listopada 2006 r. a 4 listopada 2010 r., (o numerach nadwozia VIN LD 730411 - LD 823248 oraz LD 066843 – LD 071690) możliwe jest obniżenie skuteczności hamulca pomocniczego (ręcznego). Problem ten spowodowany jest wyciekiem oleju z tylnej części skrzyni rozdzielczej i zaolejeniem szczęk hamulcowych hamulca pomocniczego.

W Polsce akcją objętych jest łącznie 511 samochodów Land Rover Defender. Kampania serwisowa jest rozszerzeniem akcji naprawczej ogłoszonej w 2009 r.

Przedsiębiorca poinformował UOKiK, że samochody zidentyfikowane po numerze VIN zostaną sprawdzone podczas wizyty w serwisie. Naprawa będzie polegała na bezpłatnej wymianie uszczelniacza, a w uzasadnionych przypadkach również - szczęk hamulca ręcznego. Właściciele pojazdów zostaną powiadomieni listownie. Samochody, które były objęte kampanią naprawczą w 2009 r. zostaną ponownie zaproszone do serwisów ze względu na nową metodę naprawy opisanej usterki.

Podobne wiadomości:

Land Rover Defender powróci?

Land Rover Defender powróci?

Aktualności 2016-07-15

Nowy Land Rover Defender pojawi się później

Nowy Land Rover Defender pojawi się później

Aktualności 2016-02-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.