mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Defender z wadliwym ręcznym

Defender z wadliwym ręcznym

Wyciek oleju, a w konsekwencji zaolejenie szczęk hamulcowych są przyczyną możliwych problemów z właściwym działaniem hamulca postojowego w niektórych egzemplarzach modelu Land Rover Defender.

Defender z wadliwym ręcznym
JLR Polska powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii pomiędzy 28 listopada 2006 r. a 4 listopada 2010 r., (o numerach nadwozia VIN LD 730411 - LD 823248 oraz LD 066843 – LD 071690) możliwe jest obniżenie skuteczności hamulca pomocniczego (ręcznego). Problem ten spowodowany jest wyciekiem oleju z tylnej części skrzyni rozdzielczej i zaolejeniem szczęk hamulcowych hamulca pomocniczego.

W Polsce akcją objętych jest łącznie 511 samochodów Land Rover Defender. Kampania serwisowa jest rozszerzeniem akcji naprawczej ogłoszonej w 2009 r.

Przedsiębiorca poinformował UOKiK, że samochody zidentyfikowane po numerze VIN zostaną sprawdzone podczas wizyty w serwisie. Naprawa będzie polegała na bezpłatnej wymianie uszczelniacza, a w uzasadnionych przypadkach również - szczęk hamulca ręcznego. Właściciele pojazdów zostaną powiadomieni listownie. Samochody, które były objęte kampanią naprawczą w 2009 r. zostaną ponownie zaproszone do serwisów ze względu na nową metodę naprawy opisanej usterki.

Podobne wiadomości:

Land Rover Defender powróci?

Land Rover Defender powróci?

Aktualności 2016-07-15

Renault ZOE - akcja serwisowa

Renault ZOE - akcja serwisowa

Aktualności 2016-03-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando