mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Definicja Volvo

Definicja Volvo

Stefan Jacoby, nowy szef Volvo a były Volkswagen USA, planuje nową strategię firmy i wyznacza jej wysokie cele.

Definicja Volvo
Volvo musi na nowo zdefiniować siebię jako markę samochodów premium i przestać kopiować Niemców - tak twierdzi nowo wybrany szef Stefan Jacoby. Jednym z głównych jego celów jest podwojenie sprzedaży aż do 800 tysięcy samochodów do 2020 roku.

- Możesz w sekundę rozpoznać, że siedzisz w BMW czy Audi, a nie sądzę, żeby z Volvo było tak samo. Volvo w tym momencie nie jest tam, gdzie być powinno i nieco mija się z tym, jak ludzie zwykli je postrzegać. Marka musi wrócić do swoich szwedzkich korzeni - nie aż tak sportowo, ale funkcjonalnie ze szwedzką i skandynawską elegancją. - powiedział Jacoby.

Volvo spędzi następne pół roku, planując swoją strategię rozrostu na już dobrze znane rynki, jak i na wschodzące, takie jak Chiny.

- Prostota jest tu kluczem. Musimy przestać kopiować Niemców. Powinniśmy wyrażać to, o co dokładnie chodzi w skandynawskim stylu bycia: wysokie poszanowanie człowieka, mocna opieka socjalna oraz dobrobyt. Nie musimy przecież być koniecznie tych samych rozmiarów co Niemcy. - stwierdził nowy szef.

Silniki V8 i możliwe, że nawet V6 wyjdą z oferty Volvo, a zostaną w pełni zastąpione nowymi jednostkami cztero- i pięciocylindrowymi. Hybrydy i EV będą głównym filarem konstrukcyjnym nowego portfolio firmy, czego początki widać już teraz - warto choćby wspomnieć tysiąc testowanych niebawem C30 EV oraz V70 w wersji hybrydowej na 2012 rok.

Podobne wiadomości:

Volvo V60 – użyteczny inaczej

auto motor i sport 0000-00-00

Dotąd większe kombi Volvo uchodziły za wzór użyteczności. Zapewniały przestrzeń, ładowność i komfort. Nowe V60 jest inne - mniej przewiezie, ale da więcej radości z jazdy.

Lidl umozliwi ładowanie aut elektrycznych

Lidl umozliwi ładowanie aut elektrycznych

Aktualności 2017-09-27

Komentuj:

~SethGecko 2010-11-28

to że Volvo na tej tranzakcji nie zatraci typowo Szwedzkiego charakteru jest pewne, Geely nie jest inwestorem który będzie narzucał cos, a raczej takim, który chce pomóc firmie rozwinąć się i umocnić jej pozycję

kosmoss 2010-11-19

Tak jak od początku tej transakcji podkreślali tradycję marki Volvo , tak cały czas trzymają się tych założeń.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.