mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Definitywny koniec Fiskera?

Definitywny koniec Fiskera?

Marka Fisker, która chciała zrewolucjonizować rynek luksusowych aut hybrydowych, zawiesiła produkcję już 2 lata temu. Dzisiaj wygląda na to, że może nigdy jej nie wznowić.

Definitywny koniec Fiskera?
Historia marki Fisker bynajmniej nie była naznaczona spektakularnymi sukcesami. Wielkie plany i zapowiedzi z końca poprzedniej dekady zamieniły się w opóźnioną i przerywaną problemami finansowymi produkcję jednego modelu - Fiskera Karmy - przez ledwie rok. Później zwolnienia, odmowa udzielenia kredytu przez amerykańskie Ministerstwo Energii, bankructwo w roku 2013 i przejęcie marki przez chińską Wanxiang Group.

Mimo wszystko wciąż tliła się nadzieja, że Chińczycy dokonają cudu i wznowią produkcję hybrydowej Karmy oraz wprowadzą nowe, zapowiadane wcześniej modele. Jednak najświeższe informacje z fińskiej fabryki Valmet Automotive, gdzie produkowano Karmę, nie wskazują na pozytywne zakończenie przygody Fiskera z branżą motoryzacyjną. Linie produkcyjne w Uusikaupunki są aktualnie demontowane, co sugeruje koniec stanu gotowości do wznowienia montażu Karmy. Aktualnie fińska fabryka wytwarza Mercedesy klasy A i z pewnościę nie jest jej na rękę marnowanie produkcyjnego potencjału. Może linie montażowe zostaną przeniesione do Chin? Niestety, na razie nic na to nie wskazuje. Nie da się ukryć, że konstrukcja Karmy nie jest już tak rewolucyjna, jak w momencie debiutu 6 lat temu i na rynku pojawiły się równie dobre pojazdy konkurencji.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fisker Karma Wszystko o Fisker
Tematy w artykule: Fisker Fisker Karma

Podobne wiadomości:

Fisker EMotion - nowy, elektryczny supersamochód

Fisker EMotion - nowy, elektryczny...

Samochody luksusowe 2016-11-01

Henrik Fisker buduje nową Karmę

Henrik Fisker buduje nową Karmę

Samochody luksusowe 2016-10-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic