mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Definitywny koniec Fiskera?

Definitywny koniec Fiskera?

Marka Fisker, która chciała zrewolucjonizować rynek luksusowych aut hybrydowych, zawiesiła produkcję już 2 lata temu. Dzisiaj wygląda na to, że może nigdy jej nie wznowić.

Definitywny koniec Fiskera?
Historia marki Fisker bynajmniej nie była naznaczona spektakularnymi sukcesami. Wielkie plany i zapowiedzi z końca poprzedniej dekady zamieniły się w opóźnioną i przerywaną problemami finansowymi produkcję jednego modelu - Fiskera Karmy - przez ledwie rok. Później zwolnienia, odmowa udzielenia kredytu przez amerykańskie Ministerstwo Energii, bankructwo w roku 2013 i przejęcie marki przez chińską Wanxiang Group.

Mimo wszystko wciąż tliła się nadzieja, że Chińczycy dokonają cudu i wznowią produkcję hybrydowej Karmy oraz wprowadzą nowe, zapowiadane wcześniej modele. Jednak najświeższe informacje z fińskiej fabryki Valmet Automotive, gdzie produkowano Karmę, nie wskazują na pozytywne zakończenie przygody Fiskera z branżą motoryzacyjną. Linie produkcyjne w Uusikaupunki są aktualnie demontowane, co sugeruje koniec stanu gotowości do wznowienia montażu Karmy. Aktualnie fińska fabryka wytwarza Mercedesy klasy A i z pewnościę nie jest jej na rękę marnowanie produkcyjnego potencjału. Może linie montażowe zostaną przeniesione do Chin? Niestety, na razie nic na to nie wskazuje. Nie da się ukryć, że konstrukcja Karmy nie jest już tak rewolucyjna, jak w momencie debiutu 6 lat temu i na rynku pojawiły się równie dobre pojazdy konkurencji.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fisker Karma Wszystko o Fisker
Tematy w artykule: Fisker Fisker Karma

Podobne wiadomości:

Henrik Fisker buduje nową Karmę

Henrik Fisker buduje nową Karmę

Samochody luksusowe 2016-10-06

Karma Revero – ujawniono ceny

Karma Revero – ujawniono ceny

Samochody luksusowe 2016-09-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lamborghini Urus oficjalnie - dane techniczne, osiągi, rozwiązania
Lamborghini Urus oficjalnie - dane techniczne, osiągi, rozwiązania
Włoska stajnia z Sant Agata Bolognese długo kazała czekać na ten model. Oto Lamborghini Urus - superszybki SUV z bykiem na masce. Znamy już wszystkie szczegóły na jego temat.