mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Definitywny koniec Fiskera?

Definitywny koniec Fiskera?

Marka Fisker, która chciała zrewolucjonizować rynek luksusowych aut hybrydowych, zawiesiła produkcję już 2 lata temu. Dzisiaj wygląda na to, że może nigdy jej nie wznowić.

Definitywny koniec Fiskera?
Historia marki Fisker bynajmniej nie była naznaczona spektakularnymi sukcesami. Wielkie plany i zapowiedzi z końca poprzedniej dekady zamieniły się w opóźnioną i przerywaną problemami finansowymi produkcję jednego modelu - Fiskera Karmy - przez ledwie rok. Później zwolnienia, odmowa udzielenia kredytu przez amerykańskie Ministerstwo Energii, bankructwo w roku 2013 i przejęcie marki przez chińską Wanxiang Group.

Mimo wszystko wciąż tliła się nadzieja, że Chińczycy dokonają cudu i wznowią produkcję hybrydowej Karmy oraz wprowadzą nowe, zapowiadane wcześniej modele. Jednak najświeższe informacje z fińskiej fabryki Valmet Automotive, gdzie produkowano Karmę, nie wskazują na pozytywne zakończenie przygody Fiskera z branżą motoryzacyjną. Linie produkcyjne w Uusikaupunki są aktualnie demontowane, co sugeruje koniec stanu gotowości do wznowienia montażu Karmy. Aktualnie fińska fabryka wytwarza Mercedesy klasy A i z pewnościę nie jest jej na rękę marnowanie produkcyjnego potencjału. Może linie montażowe zostaną przeniesione do Chin? Niestety, na razie nic na to nie wskazuje. Nie da się ukryć, że konstrukcja Karmy nie jest już tak rewolucyjna, jak w momencie debiutu 6 lat temu i na rynku pojawiły się równie dobre pojazdy konkurencji.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fisker Karma Wszystko o Fisker
Tematy w artykule: Fisker Fisker Karma

Podobne wiadomości:

Fisker Karma powróci jeszcze w tym miesiącu

Fisker Karma powróci jeszcze w tym miesiącu

Aktualności 2015-04-02

Fisker EMotion - nowy, elektryczny supersamochód

Fisker EMotion - nowy, elektryczny...

Samochody luksusowe 2016-11-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando