mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Definitywny koniec Saaba?

Definitywny koniec Saaba?

Zamieszanie wokół Saaba nie ustaje. Opóźniają się wypłaty, tym razem dla pracowników umysłowych koncernu bowiem inwestorzy nie przekazali na czas odpowiednich środków.

Definitywny koniec Saaba?
Będzie to z pewnością cios na morale pracowników, jeżeli w ogóle jeszcze jakieś pozostały. Może to również oznaczać, że inwestorzy zaczynają się mocno zastanawiać nad sensem dalszego przekazywania funduszy na ten interes.

Przedstawiciele marki zapowiedzieli jednak, że podejmą wszystkie niezbędne działania żeby zebrać fundusze i kontynuować rozmowy w celu pozyskania krótkoterminowego finansowania, żeby można było dokonywać regularnych wypłat.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab kryzys motoryzacyjny kryzys finansowy

Podobne wiadomości:

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Aktualności 2016-02-02

Top 10 wydarzeń 2014

Top 10 wydarzeń 2014

Aktualności 2014-12-30

Komentuj:

~aliechin 2011-08-25

jaka szkoda że Saab upadł, takie superowe samochody produkowali

~sdf 2011-08-02

Przecież już wiadomo co z Saabem. Saab jest skończony. Firma nie może przeprowadzić restrukturyzacji, bo przy Szwedzkim socjalu bedzie to gigantyczny koszt (zwolnienia grupowe, odprawy, itd). Firma własnymi siłami nie opracuje żadnej genialnej technologii czy bestsellerowego auta - są na to za mali, za biedni i za bardzo zacofani względem koncernów. Żaden poważny inwestor nie wyłoży takiej kasy, która pozwoliłaby na poważne rozpędzenie tej marki, bo taniej byłoby budować markę od zera (bez obciążenia w postaci kadry, której nie da się łatwo wymienić bez gigantycznych odpraw). Saaby sprzedają się słabo zarówno w USA, jak i w Europie, a sieć dilerska jest słaba... Nie ma więc dla inwestora korzyści w postaci przejęcia rynku. Z Saabem jest trochę jak z Nokią - przespane kilka lat, w czasie których konkurencja poszła mocno do przodu, a Skandynawowie w tym czasie chyba podziwiali drogę mleczną...

~d 2011-08-01

szkoda taka nietuzinkowa marka ... teraz to juz wszystko bedzie takie same

marko1 2011-08-01

Chińczycy kupują Saaba źródło: orangel 05.05.2011| AP Chińczycy po przejęciu Volvo ostrza sobie pazury na kolejny szwedzki koncern - Saaba. Najprawdopodobniej udziałowcem firmy zostanie chińska firma Hawtai Motor. Hawtai Motor zainwestuje w Saaba 150 mln euro - podała holenderska spółka Spyker Cars, która jest właścicielem Saaba. Chińczycy przejmą 29,9 proc. akcji Spykera. Pozostałe akcje obejmą zamiennie za 30 mln euro pożyczki. W ten sposób Hawtai Motor stanie się w ten sposób głównym udziałowcem Saaba. Całą transakcje musi jeszcze zaakceptować rząd Chin, Europejski Bank Inwestycyjny, który kredytuja Saaba kwotą 400 mln euro, oraz rządowa Szwedzka Agencja Długu Publicznego. Saab po Volvo będzie kolejną marką motoryzacyjną przejętą przez Chińczyków.

~... 2011-08-01

Kiedy będzie wiadomo co dalej z Saabem ??

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.