mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Deklaracja nt. bezpieczeństwa

Deklaracja nt. bezpieczeństwa

Firmy partnerskie Global Road Safety Partnership - 3M, ABB, BP, DaimlerChrysler, Michelin, Renault i Shell jako pierwsze w Polsce podpisały wspólną deklarację na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Deklaracja nt. bezpieczeństwa

Sygnatariusze podpisanej 19 lipca deklaracji dostrzegają problem bezpieczeństwa na drogach i zobowiązują się do wprowadzenia wewnętrznych standardów zwiększających poziom bezpieczeństwa, zwłaszcza w użytkowaniu samochodów służbowych.
 
Podpisana deklaracja jest elementem większego projektu realizowanego przez Global Road Safety Partnership - Bezpieczna Flota, którego celem jest opracowanie przewodnika bezpieczeństwa ruchu drogowego dotyczącego prowadzenia samochodów służbowych. W ramach projektu zostały także przeprowadzone badania menedżerów flot (MillwardBrown).
 
Polskie drogi należą do jednych z najbardziej niebezpiecznych w Europie. Według danych podawanych przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, od 1990 roku na naszych drogach zginęło 90.000 osób a 950.000 zostało rannych.
 
Firmy – sygnatariusze deklaracji podjęły tę inicjatywę, ponieważ w świetle wyników badań pochodzących z innych krajów okazuje się, że wypadki drogowe związane z pracą stanowią 30% wszystkich wypadków oraz 27 % samochodów służbowych ulega wypadkom każdego roku. Powoduje to znaczne koszty dla firm oraz dla społeczeństwa.
 
Kolejnym krokiem po podpisaniu deklaracji będzie stworzenie kodeksu zasad użytkowania samochodów służbowych oraz promowanie standardów zawartych w deklaracji wśród innych firm oraz instytucji administracji publicznej, z nadzieją, że wpłynie to znacząco na zwiększenie bezpieczeństwa na polskich drogach.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando