mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dekra: Pożar w mobilhome-ach

Dekra: Pożar w mobilhome-ach

Bardzo doceniane w okresie wakacyjnym samochody z częścią mieszkalną (tzw. mobilhome) są również bardzo niebezpieczne. Z przeprowadzonej przez niemiecką firmę Dekra symulacji wynika, że w przypadku pożaru wystarczą zaledwie trzy minuty aby samochód uległ całkowitemu spaleniu.

Dekra: Pożar w mobilhome-ach

Zdaniem ekspertów ze straży pożarnej nawet osoby siedzące wewnątrz auta mają małe szanse na zagaszenie pożaru. Uratować może ich tylko szybkie wykrycie zagrożenia, bowiem po około trzech minutach auto jest kompletnie zniszczone i nawet strażacy nie będą w stanie szybko ugasić pożaru.

Powodem tak szybkiego zajęcia się mobilhome-ów jest mnogość zastosowanych elementów wyposażenia w części mieszkalnej: drewna, plastiku, materiału, tworzyw sztucznych. To one przyśpieszają pojawianie się coraz większych płomieni.

Najczęstszymi przyczynami pożaru jest wadliwie działająca instalacja elektryczna przy kuchenkach i ogrzewaniu. Dlatego też montaż bądź naprawy tych elementów powinny być dokonywane w firmach specjalistycznych. Warto również zainstalować czujnik dymu. Obowiązkiem jest natomiast posiadanie gaśnicy zarówno w części mieszkalnej jak i kabinie kierowcy.

Czytaj także:

ADAC: Raport awaryjności 2005 2006-04-25

Tematy w artykule: Dekra

Podobne wiadomości:

Dekra 2015 - oto najmniej awaryjne samochody

Dekra 2015 - oto najmniej awaryjne samochody

Aktualności 2015-03-05

Te auta Cię nie zawiodą, czyli Dekra 2014

Te auta Cię nie zawiodą, czyli Dekra 2014

Aktualności 2014-02-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia
Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia
Gama modelowa Volvo dynamicznie się rozwija. Po niedawnej premierze modelu XC60 przyszedł czas na mniejszego brata - XC40. W sieci pojawiło sie pierwsze zdjęcie, które zdradza wygląd tylnej części nadwozia.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic