mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Deloitte: Inwestycje w Polsce są opłacalne

Deloitte: Inwestycje w Polsce są opłacalne

Według raportu Deloitte nt. rynków rozwijających się Polska oferuje jedne z największych w Regionie możliwości zwiększenia przychodów.

Deloitte: Inwestycje w Polsce są opłacalne
Eksperci Deloitte przewidują, że wschodzące rynki w ciągu najbliższych 7 lat będą odpowiadać za większość światowego produktu krajowego brutto. Dużego wzrostu przychodów spodziewają się  w Chinach, Indiach czy Brazylii. Według nich zmieni się także pozycja tych gospodarek – o ile pierwotnie inwestowano tam głównie w celu ograniczenia kosztów, to obecnie zaangażowanie na rynkach wschodzących postrzegane jest jako istotny czynnik generujący realny wzrost przychodów. Na liście gospodarek, które mają duży potencjał jest także Polska, Rosja, Meksyk, Argentyna oraz państwa zlokalizowane na południowym wschodzie Azji.

45% międzynarodowych firm, które posiadają zagraniczne inwestycje w krajach rozwijających się wskazuje Polskę jako jedną z lokalizacji, która oferuje największe możliwości zwiększenia dochodów w perspektywie 3 lat. Tym samym Polska znalazła się na drugim miejscu w Europie Wschodniej zaraz po Rosji.

Raport "Rynki rozwijające się: strategie rozwoju, wdrożenia i perspektywy" powstał w oparciu o badanie przeprowadzone w połowie 2011 roku wśród 628 członków zarządów na temat najbardziej efektywnych strategii rozwoju dla firm w krajach rozwijających się.

Podobne wiadomości:

Zabytkowy samochód dobrą inwestycją

Zabytkowy samochód dobrą inwestycją

Aktualności 2015-02-18

Czy autonomiczne samochody podniosą podatki?

Czy autonomiczne samochody podniosą podatki?

Aktualności 2015-07-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Nowy Ford Focus zadebiutuje dopiero po imprezie w Genewie, ale na szwajcarskich halach wystawowych nie zabraknie kilku nowości od producenta spod tego znaku. Jedną z nich będzie odświeżony Ford Ka+.