mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Deloitte: Inwestycje w Polsce są opłacalne

Deloitte: Inwestycje w Polsce są opłacalne

Według raportu Deloitte nt. rynków rozwijających się Polska oferuje jedne z największych w Regionie możliwości zwiększenia przychodów.

Deloitte: Inwestycje w Polsce są opłacalne
Eksperci Deloitte przewidują, że wschodzące rynki w ciągu najbliższych 7 lat będą odpowiadać za większość światowego produktu krajowego brutto. Dużego wzrostu przychodów spodziewają się  w Chinach, Indiach czy Brazylii. Według nich zmieni się także pozycja tych gospodarek – o ile pierwotnie inwestowano tam głównie w celu ograniczenia kosztów, to obecnie zaangażowanie na rynkach wschodzących postrzegane jest jako istotny czynnik generujący realny wzrost przychodów. Na liście gospodarek, które mają duży potencjał jest także Polska, Rosja, Meksyk, Argentyna oraz państwa zlokalizowane na południowym wschodzie Azji.

45% międzynarodowych firm, które posiadają zagraniczne inwestycje w krajach rozwijających się wskazuje Polskę jako jedną z lokalizacji, która oferuje największe możliwości zwiększenia dochodów w perspektywie 3 lat. Tym samym Polska znalazła się na drugim miejscu w Europie Wschodniej zaraz po Rosji.

Raport "Rynki rozwijające się: strategie rozwoju, wdrożenia i perspektywy" powstał w oparciu o badanie przeprowadzone w połowie 2011 roku wśród 628 członków zarządów na temat najbardziej efektywnych strategii rozwoju dla firm w krajach rozwijających się.

Podobne wiadomości:

Czy autonomiczne samochody podniosą podatki?

Czy autonomiczne samochody podniosą podatki?

Aktualności 2015-07-16

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda stawia na młodych kierowców
Skoda stawia na młodych kierowców
Kalle Rovanpera to 17-latek, który został właśnie fabrycznym kierowcą Skody. Młody talent ledwie zdobył prawo jazdy, a już zasiada za kierownicą rajdowej Fabii R5, którą wystartuje w Rajdowych Mistrzostwach Świata.