mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Delphi Krosno dla Audi

Delphi Krosno dla Audi

Nowe coupe Audi TT wyposażone będzie w półaktywne zawieszenie wyprodukowane przez fabrykę Delphi w Krosnie. Nowoczesne zawieszenie MagneRide ma zapewnić kierowcom Audi TT większy komfort i łatwiejsze prowadzenie samochodu.

Delphi Krosno dla Audi

Audi zastosował w swoim nowym modelu TT opracowane przez Delphi Corp. półaktywne zawieszenie MagneRide - nowatorskie rozwiązanie bazujące na płynie magnetyczno-reologicznym dającym zmienne, "bezstopniowe" tłumienie drgań w czasie rzeczywistym. System MagneRide, który w Audi TT nazwano "Magnetic Ride", reaguje w czasie rzeczywistym na warunki drogowe w oparciu o dane z czujników monitorujących ruchy karoserii i kół.

"Zgodnie z mottem Audi "Postęp przez technologię" MagneRide ma polepszyć już i tak doskonałe własności jezdne i osiągi, zwiększając komfort jazdy, usprawniając kontrolę nad ruchami karoserii i łatwość prowadzenia pojazdu" - mówi Daniel Warrell, kierownik ds. linii produktowej w dziale Delphi Chassis Systems.

Fabryka amortyzatorów w Krośnie

Zakład w Krośnie powstał w 1944 roku. Od chwili rozpoczęcia produkcji amortyzatorów w roku 1958, do dnia dzisiejszego z linii produkcyjnych fabryki zeszło ponad 160 mln amortyzatorów. We wrześniu 1997r. koncern Delphi nabył od Skarbu Państwa blisko 75% akcji Fabryki Amortyzatorów S.A. Dziś zakład zatrudnia 1600 pracowników i jest w 100% własnością Delphi.

Jest wiodącym dostawcą amortyzatorów w Europie Środkowej i Wschodniej. Wśród jego klientów są BMW, Fiat, Opel, DaimlerChrysler, Ford/ Land Rover, Suzuki, Daewoo oraz koncern PSA Peugeot Citroen. Ważnym odbiorcą zakładu jest także rynek części zamiennych w krajach naszego regionu Europy.

Fabryka ściśle współpracuje z krakowskim Centrum Technicznym, które jest światowym ośrodkiem badawczo-rozwojowym koncernu w zakresie rozwoju amortyzatorów.

Przeczytaj także:

Powrót Fabryki Amortyzatorów Krosno (2006-05-18)

Rozbudowa TCK Delphi (2005-11-03)

Nawet dla Lamborghini - Delphi w Polsce (2005-05-05)


 


Podobne wiadomości:

Inwestycja Volkswagena największą w 2014 roku

Inwestycja Volkswagena największą w 2014 roku

Aktualności 2014-12-15

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Aktualności 2014-12-15

Komentuj:

~A 2008-01-29

POZDROWIENIA DLA KARTONIARNI

~pracownik obozu 2007-10-02

gnoje wykorzystuja i tyle

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.