mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Delphi inwestuje w Ostrowie

Delphi inwestuje w Ostrowie

Firma Delphi działa w Ostrowie Wielkopolskim już od 12 lat, jednak w dalszym ciągu prowadzi nowe inwestycje. W tym roku uruchomiono już produkcję parowników do układów klimatyzacji, a kolejnym projektem jest rozbudowa hali produkcyjnej zakładu.

Delphi inwestuje w Ostrowie
Już od 12 lat w Ostrowie Wielkopolskim działa fabryka systemów wymiany ciepła, należąca do koncernu Delphi. Od 1996 roku zakład przeszedł prawdziwą rewolucje i dziś jest konkurencyjnym pod względem kosztów liderem technologii wymienników ciepła. Obecnie w zakładzie pracuje 1000 pracowników, a w związku z planami inwestycyjnymi zatrudnienie ma się zwiększyć w połowie 2009 roku do około 1200 osób.

W styczniu bieżącego roku uruchomiono już w fabryce produkcję parowników do układów klimatyzacji. Natomiast kolejny ważny projekt związany jest z rozbudową powierzchni produkcyjnej zakładu. Nowa hala produkcyjno-magazynowa, to dodatkowe 2,5 tys. mkw., które połączą w całość dwie istniejące już powierzchnie produkcyjne. Inwestycja warta kilka milionów dolarów pozwoli na zwiększenie poziomu produkcji.

Według dyrektora zakładu w Ostrowie, Dariusza Adamka, nowe projekty, to sukces firmy, ale są one również rezultatem współpracy i dobrego zrozumienia z lokalnymi władzami. Branża motoryzacyjna stale się zmienia, a inwestycje Delphi stanowią potwierdzenie, że zakład w Polsce może być wystarczająco konkurencyjny by otrzymać nowe projekty.

Obecnie fabryka wytwarza moduły chłodzenia silnika (CRFM), moduły klimatyzacji (HVAC), chłodnice, grzejniki, skraplacze, chłodnice powietrza doładowanego i parowniki. Odbiorcami produktów Delphi jest wiele koncernów motoryzacyjnych m.in. BMW, Daimler,  Fiat, Ford, GM, Hyundai, MAN, PSA, Volkswagen i Volvo. Produkty zakładów Delphi w Ostrowie montowane są przede wszystkim w nowych samochodach. Trafiają także na rynek części zamiennych.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe - podpisano umowę

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe -...

Polskie drogi 2016-04-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.