mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Delphi sprzedaje akumulatory

Delphi sprzedaje akumulatory

Zgodnie z planem restrukturyzacji koncern Delphi Corp. sprzedał – z wyłączeniem dwóch jednostek w USA - za kwotę 202,5 miliona USD dział produkcji akumulatorów. Nabywcą jest firma Johnson Controls Inc.

Sprzedaż obejmuje zakłady produkujące akumulatory ołowiowe, rozruchowe i oświetleniowe oraz udziały w joint ventures. Transakcja uwzględnia także narzędzia, zapasy, urządzenia oraz nazwy handlowe i własności intelektualne związane z produkcją akumulatorów. Ponadto do JCI przejdzie około 2.700 pracowników. Całkowita wartość sprzedaży działu wynosi rocznie około 600 milionów USD.

Przed sprzedażą dział zajmował się wytwarzaniem akumulatorów ołowiowych do pierwszego montażu oraz sprzedażą akumulatorów na rynek części zamiennych. Koncern Delphi produkował akumulatory w dwóch zakładach w USA (Fitzgerald i Nowy Brunszwik) oraz w Sarreguemines (Francja), Piracicaba (Brazylia), Tlaxcala (Meksyk), a także w joint ventures w Szanghaju (Chiny), Kumi (Korea) i Dammam (Arabia Saudyjska). Z dniem 30 czerwca udziały Delphi w zakładach produkujących akumulatory zostały przeniesione na JCI, za wyjątkiem fabryk amerykańskich, które zostaną zbyte w drugiej fazie transakcji.
 
Decyzja Delphi o sprzedaży działu produkcji akumulatorów jest wynikiem dogłębnej analizy produktów koncernu, która wykazała, że produkt ten znajduje się poza strategicznymi zainteresowaniami koncernu. Delphi nadal będzie stosowała strategię rozwoju we wszystkich sektorach swojej działalności: w sektorze motoryzacyjnym, poza nim oraz na niezależnym rynku części zamiennych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.