mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Delphi w Krośnie trafi do Chińczyków

Delphi w Krośnie trafi do Chińczyków

Delphi Corp. poinformował o umowie sprzedaży globalnego działu zawieszeń oraz hamulców chińskiej firmie BeijingWest Industries Co., Ltd. Tym samym do nowych właścicieli trafi fabryka amortyzatorów z Krośnie i 200 inżynierów z krakowskiego centrum technicznego.

Delphi w Krośnie trafi do Chińczyków
W ramach ogłoszonego w dniu 31 marca 2006 roku planu przekształcenia firmy Delphi, koncern określił działalności związane z produkcją hamulców oraz zawieszeń jako niekluczowe i niestrategiczne w dłuższej perspektywie, które mogłyby stać się bardziej dochodowymi i konkurencyjnymi jako samodzielne podmioty lub będąc częścią innej organizacji, nastawionej na inwestowanie w te obszary – informuje Delphi w komunikacie.

W ramach umowy sprzedaży (ostateczna realizacja zaplanowana na III kwartal br.), BeijingWest Industries Co., Ltd. przejmie maszyny, wyposażenie, wartość intelektualną oraz niektóre nieruchomości. BeijingWest Industries Co., Ltd przejmie i będzie kontynuował realizację kontraktów z klientami i dostawcami.

W sumie zmiany właścicielskie dotyczą około 3 tys. obecnych pracowników Delphi z czego większość to zatrudnieni w Polsce. Fabryka amortyzatorów w Krośnie zatrudnia około 1,2 tys. osób a krakowskie centrum techniczne, 200 inżynierów, którzy zajmują się projektowaniem amortyzatorów. Pozostałe zakłady zlokalizowane są w Chinach, Meksyku, Francji oraz Stanach Zjednoczonych.

Podobne wiadomości:

Delphi rozbuduje Centrum Techniczne w Krakowie

Delphi rozbuduje Centrum Techniczne w...

Rynek 2005-11-04

Delphi sprzedał dział w Krośnie

Delphi sprzedał dział w Krośnie

Aktualności 2006-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Nowy Ford Focus zadebiutuje dopiero po imprezie w Genewie, ale na szwajcarskich halach wystawowych nie zabraknie kilku nowości od producenta spod tego znaku. Jedną z nich będzie odświeżony Ford Ka+.