mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Delphi w Polsce wyróżniona

Delphi w Polsce wyróżniona

Firma Delphi w Polsce została nagrodzona przez tygodnik "The Warsaw Voice" Kryształowym Certyfikatem za największą liczbę miejsc pracy utworzonych w sektorze badań i rozwoju, związaną z rekrutacją do Centrum Technicznego w Krakowie.

Delphi w Polsce wyróżniona

Nagroda, przekazana podczas ceremonii w dniu 1 grudnia, trafiła ex equo do Delphi w Polsce i firmy Siemens w Polsce.

"Jesteśmy ogromnie dumni z faktu, iż niezależna instytucja nagradza wkład Delphi w badania i rozwój w przemyśle motoryzacyjnym" powiedział Marek Adamiak, dyrektor Delphi w Polsce. "Naszym priorytetem jest posiadanie najlepszych specjalistów, dzięki którym możemy umacniać pozycję rynkową Delphi."
 
Centrum Techniczne Delphi w Krakowie jest jednym z 34 ośrodków badawczo-rozwojowych koncernu na świecie. Obecnie zatrudnia ponad 470 inżynierów zajmujących się głównie amortyzatorami i systemami kolumn modułowych oraz tworzeniem oprogramowania dla systemów elektronicznych dla przemysłu samochodowego. Inne obszary prac krakowskiego ośrodka, to: wiązki elektryczne, przełączniki oraz pochłaniacze par paliwa. W ubiegłorocznym rankingu "Newsweek Polska" firma Delphi znalazła się w czołówce najlepszych pracodawców krajowej branży motoryzacyjnej.

Koncern Delphi obecny jest w Polsce od 1994 roku i zainwestował ponad 345 milionów USD. Posiada w naszym kraju również sześć fabryk: wiązek elektrycznych i światłowodowych w Jeleśni, wymienników ciepła i chłodnic w Ostrowie Wielkopolskim, amortyzatorów w Krośnie, pochłaniaczy par paliwa w Błoniu pod Warszawą, przekładni kierowniczych i półosi napędowych z system ABS w Tychach oraz przełączników w Gdańsku. Ich łączna sprzedaż w 2003 roku, to 541 mln USD, z czego ponad 80% stanowi eksport. Delphi zatrudnia w Polsce ponad 5 tys. pracowników.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!