mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Delphi współpracuje z Akademią Górniczo-Hutniczą

Delphi współpracuje z Akademią Górniczo-Hutniczą

Delphi Poland i Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie zawarły umowę współpracy dotyczącej przygotowania prac naukowych przy wykorzystaniu danych dostarczonych przez firmę. Umowa dotyczy w szczególności współpracy z wydziałami elektrotechniki, automatyki, informatyki oraz elektroniki.

Delphi współpracuje z Akademią Górniczo-Hutniczą

„Projekty przygotowane we współpracy pomiędzy nauką a przemysłem zyskują zupełnie nową jakość i ukazują przyszłym pracodawcom dobre techniczne przygotowanie naszych absolwentów” – powiedział prof. Marek Hryniewicz, Kierownik Katedry Urządzeń Technologicznych i Ochrony Środowiska na AGH.

„W istocie, Delphi jest dobrym miejscem do rozwoju innowacyjnych pomysłów dla przemysłu motoryzacyjnego – dodaje Jack Hackett, dyrektor Centrum Technicznego Delphi w Krakowie. „Nadal poszukujemy najlepszych kandydatów do naszego rosnącego ośrodka, licząc w przygotowaniu projektów prowadzonych w naszym centrum na ich świeże umysły”.

W połowie 2000 roku koncern Delphi otworzył Centrum Techniczne w Krakowie (TCK) również z powodu potencjału uczelni technicznych ulokowanych w naszym regionie. Dziś ośrodek badawczo-rozwojowy Delphi zatrudnia 730 pracowników, którzy zajmują się opracowywaniem nowoczesnych technologii dla branży motoryzacyjnej z zakresu: elektroniki, przesyłania sygnału elektrycznego, kontroli emisji spalin oraz zawieszeń. Wielu najlepszych studentów i absolwentów zdecydowało się powiązać swoje kariery zawodowe z Delphi i przyczyniło do sukcesu projektów prowadzonych przez TCK.

Przeczytaj także:

Zakład Delphi w Tychach zostanie sprzedany (2007-02-05)

Zmiany w Delphi Krosno (2006-12-04)

10-lecie w Delphi w Ostrowie (2006-11-08)

 


Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic