mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Delphi współpracuje z Akademią Górniczo-Hutniczą

Delphi współpracuje z Akademią Górniczo-Hutniczą

Delphi Poland i Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie zawarły umowę współpracy dotyczącej przygotowania prac naukowych przy wykorzystaniu danych dostarczonych przez firmę. Umowa dotyczy w szczególności współpracy z wydziałami elektrotechniki, automatyki, informatyki oraz elektroniki.

Delphi współpracuje z Akademią Górniczo-Hutniczą

„Projekty przygotowane we współpracy pomiędzy nauką a przemysłem zyskują zupełnie nową jakość i ukazują przyszłym pracodawcom dobre techniczne przygotowanie naszych absolwentów” – powiedział prof. Marek Hryniewicz, Kierownik Katedry Urządzeń Technologicznych i Ochrony Środowiska na AGH.

„W istocie, Delphi jest dobrym miejscem do rozwoju innowacyjnych pomysłów dla przemysłu motoryzacyjnego – dodaje Jack Hackett, dyrektor Centrum Technicznego Delphi w Krakowie. „Nadal poszukujemy najlepszych kandydatów do naszego rosnącego ośrodka, licząc w przygotowaniu projektów prowadzonych w naszym centrum na ich świeże umysły”.

W połowie 2000 roku koncern Delphi otworzył Centrum Techniczne w Krakowie (TCK) również z powodu potencjału uczelni technicznych ulokowanych w naszym regionie. Dziś ośrodek badawczo-rozwojowy Delphi zatrudnia 730 pracowników, którzy zajmują się opracowywaniem nowoczesnych technologii dla branży motoryzacyjnej z zakresu: elektroniki, przesyłania sygnału elektrycznego, kontroli emisji spalin oraz zawieszeń. Wielu najlepszych studentów i absolwentów zdecydowało się powiązać swoje kariery zawodowe z Delphi i przyczyniło do sukcesu projektów prowadzonych przez TCK.

Przeczytaj także:

Zakład Delphi w Tychach zostanie sprzedany (2007-02-05)

Zmiany w Delphi Krosno (2006-12-04)

10-lecie w Delphi w Ostrowie (2006-11-08)

 


Podobne wiadomości:

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Milionowy egzemplarz Nissana Juke
Milionowy egzemplarz Nissana Juke
Osiem lat po debiucie pierwszego miejskiego crossovera Nissana, z linii produkcyjnej zakładów w Sunderland zjechał milionowy Juke. Nowy egzemplarz powstaje w brytyjskiej fabryce średnio co 105 sekund.