mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Delphi zwalnia

Delphi zwalnia

8,5 tys. osób zwolni największy dostawca części samochodowych na świecie. 3 tys. z nich to pracownicy zmianowi w USA. Wszystko przez spadek zapotrzebowania na części i wzrost kosztów produkcji.

Wzrost cen surowców w połączeniu z nadal niskimi poziomami zamówień odbiorców, zmusił północnoamerykański koncern do redukcji zatrudnienia. Do końca roku ma w sumie zostać zamkniętych 6 nierentownych fabryk w USA - jedna z nich już nie pracuje. W zamian koncern przejął dla jednego ze swoich oddziałów 3 fabryki komponentów.

Prognozy mówią, że niekorzystny stan może potrwać nawet do połowy 2005 roku. Znaczny wpływ na działania Delphi mają działania koncernu GM, który szuka oszczędności u dostawców. Delphi stara się dywersyfikować paletę odbiorców, jednak musi zadbać jednocześnie o 8,5 tys. zwalnianych pracowników. 500 z nich wróci do macierzystego GM, pozostali zostaną objęci specjalnymi programami.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Concierge zatankuje i umyje Volvo
Concierge zatankuje i umyje Volvo
Nie lubisz odwiedzać stacji benzynowej, a tym bardziej czekać w kolejce na myjni? Volvo ma na to sposób. Szwedzki producent uruchamia usługę Concierge Service, dzięki której właściciel nie będzie musiał skupiać się na wielu czynnościach związanych z obsługą pojazdu.