mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Design w branży motoryzacyjnej

Design w branży motoryzacyjnej

W podstrefie gliwickiej zainwestuje firma KS DESIGN Sp. z o.o., która prowadzić będzie działalność z zakresu prac projektowych, badawczych i analitycznych dla motoryzacji i przemysłu maszynowego. Spółka zainwestuje 3 mln PLN i zatrudni co najmniej 23 osoby.

Design w branży motoryzacyjnej

Niemiecka spółka KS Design jest już 17 w tym roku podmiotem, który zdecydował się na ulokowanie swojej placówki w strefie. W wyniku rozstrzygniętego przetargu,  niemiecki inwestor otrzymał pozwolenie na działalność w KSSE i kupił ponad 1,5 ha działkę w podstrefie Gliwice. Firma obsługuje wiodące koncerny motoryzacyjne, m.in. Opel, Rover i BMW.

Łącznie 17 firm, które zdecydowały się od początku roku na rozpoczęcie działalności w KSSE, zainwestuje w strefie prawie 600 mln zł i utworzy ponad 2,5 tys. nowych miejsc pracy. Wartość inwestycji w 2005 roku najprawdopodobniej wyniesie ponad 1 mld zł.

KSSE to największa z polskich stref tego typu pod względem wartości inwestycji, które łącznie wyniosły tu ponad 7 mld zł. Dotychczas w KSSE powstało ponad 20 tys. nowych miejsc pracy.


Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman