mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Design w branży motoryzacyjnej

Design w branży motoryzacyjnej

W podstrefie gliwickiej zainwestuje firma KS DESIGN Sp. z o.o., która prowadzić będzie działalność z zakresu prac projektowych, badawczych i analitycznych dla motoryzacji i przemysłu maszynowego. Spółka zainwestuje 3 mln PLN i zatrudni co najmniej 23 osoby.

Design w branży motoryzacyjnej

Niemiecka spółka KS Design jest już 17 w tym roku podmiotem, który zdecydował się na ulokowanie swojej placówki w strefie. W wyniku rozstrzygniętego przetargu,  niemiecki inwestor otrzymał pozwolenie na działalność w KSSE i kupił ponad 1,5 ha działkę w podstrefie Gliwice. Firma obsługuje wiodące koncerny motoryzacyjne, m.in. Opel, Rover i BMW.

Łącznie 17 firm, które zdecydowały się od początku roku na rozpoczęcie działalności w KSSE, zainwestuje w strefie prawie 600 mln zł i utworzy ponad 2,5 tys. nowych miejsc pracy. Wartość inwestycji w 2005 roku najprawdopodobniej wyniesie ponad 1 mld zł.

KSSE to największa z polskich stref tego typu pod względem wartości inwestycji, które łącznie wyniosły tu ponad 7 mld zł. Dotychczas w KSSE powstało ponad 20 tys. nowych miejsc pracy.


Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Golf Sportsvan odświeżony
Volkswagen Golf Sportsvan odświeżony
Już za kilka tygodni na salonie we Frankfurcie będziemy mogli zobaczyć odświeżoną wersję rodzinnego Golfa Sportsvan. Producent zmienił wygląd, wzbogacił wyposażenie i odświeżył gamę silników.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic