mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Design w branży motoryzacyjnej

Design w branży motoryzacyjnej

W podstrefie gliwickiej zainwestuje firma KS DESIGN Sp. z o.o., która prowadzić będzie działalność z zakresu prac projektowych, badawczych i analitycznych dla motoryzacji i przemysłu maszynowego. Spółka zainwestuje 3 mln PLN i zatrudni co najmniej 23 osoby.

Design w branży motoryzacyjnej

Niemiecka spółka KS Design jest już 17 w tym roku podmiotem, który zdecydował się na ulokowanie swojej placówki w strefie. W wyniku rozstrzygniętego przetargu,  niemiecki inwestor otrzymał pozwolenie na działalność w KSSE i kupił ponad 1,5 ha działkę w podstrefie Gliwice. Firma obsługuje wiodące koncerny motoryzacyjne, m.in. Opel, Rover i BMW.

Łącznie 17 firm, które zdecydowały się od początku roku na rozpoczęcie działalności w KSSE, zainwestuje w strefie prawie 600 mln zł i utworzy ponad 2,5 tys. nowych miejsc pracy. Wartość inwestycji w 2005 roku najprawdopodobniej wyniesie ponad 1 mld zł.

KSSE to największa z polskich stref tego typu pod względem wartości inwestycji, które łącznie wyniosły tu ponad 7 mld zł. Dotychczas w KSSE powstało ponad 20 tys. nowych miejsc pracy.


Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.