mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Deszcz zamówień w Solarisie

Deszcz zamówień w Solarisie

Letnie miesiące obfitowały w zamówienia autobusów marki Solaris przez niemieckich odbiorców - do grona klientów firmy dołączyły kolejne miasta Düsseldorf i Hannover. Rosnące grono stałych klientów jest najlepszą wizytówką firmy Solaris w Niemczech.

Deszcz zamówień w Solarisie

Nowe zamówienia złożyli także klienci zadowoleni z dotychczasowej współpracy, m.in. Kassel, Drezno i Koblenz. Tym samym w Niemczech Solaris umacnia się na pozycji największego dostawcy autobusów nie pochodzącego z tego kraju. Łącznie z nowymi zamówieniami Solarisy obecne będą już w 34 niemieckich miastach.

"Jesteśmy dumni z pozycji, jaką zdobyły autobusy naszej produkcji na rynku niemieckim. Każde nowe zamówienie jest dla nas dowodem i wskazówką, że idziemy w dobrym kierunku. Takie zapotrzebowanie na autobusy marki Solaris w Niemczech to jeden z powodów, dla którego rozpoczęliśmy budowę nowej hali fabrycznej. Jest to jednak wydatek którego dokonuje się z przyjemnością" - żartuje zadowolony z sukcesów prezes Solaris Bus & Coach Krzysztof Olszewski.

Jesień w Solarisie upłynie pod znakiem dostaw dla niemieckich klientów. W planie na 2005 rok jest jeszcze realizacja części zamówienia liczącego łącznie 260 sztuk Urbino 18 dla Berlińskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Produkcję opuszczą również autobusy miejskie Solaris Urbino m.in. dla Düsseldorfu (zamówienie na 21 sztuk Urbino 12 dla Rheinbahn), Bremen (1 Solaris Urbino 18 dla BSAG), Weiden (2 Solarisy Urbino 12 dla Wies Faszinatour), Borsinghausen (2 sztuki Urbino 12 i 1 Urbino 18 dla Dau Bus GmbH), Hannoveru (1 Urbino 12 dla ÜSTRA) ), Rosenheim (2 Solarisy Urbino 12 dla Kroiss Stadtverkehr), Koblenz (3 Solarisy Urbino 12 dla KEVAG), Drezna (7 Solarisów Urbino 12 dla DVB), Meißen (3 Solarisy Urbino 12 dla Verkehrsbetriebe Meißen), Kassel (20 autobusów Solaris Urbino 12 dla KVG), Kastorf (3 autobusy Solaris Urbino 12 dla Dahmetal AG) oraz Bayreuth (1 Solaris Urbino dla HABO REISEN). Łącznie z pozostałymi zamówieniami daje to liczbę 56 pojazdów.

Największymi zamówieniami są kontrakty podpisane z Rheinische Bahngesellschaft AG oraz Kasseler Verkehrs- und Versorgungs-GmbH. Z puli 56 pojazdów 21 autobusów Solaris Urbino 12 dostarczone zostanie do Düsseldorfu. Odbiorcą 20 kolejnych autobusów miejskich zostanie Kassel, które od 2004 roku eksploatuje 2 autobusy Solaris Urbino 18, a w czerwcu 2005 złożyło zamówienie na dodatkową, dużo większą dostawę Solarisów Urbino 12, z opcją na kolejnych 10 sztuk. Dostarczony jeszcze w tym roku Urbino 12 dla ÜSTRA Hannoversche Verkehrsbetriebe AG będzie pierwszym z zamówionych 25 sztuk. Dostawa pozostałych jest rozłożona na lata 2006 - 2008.

Zamówienia od dotychczasowych klientów firmy Solaris Bus & Coach potwierdzają wysoką jakość autobusów z rodziny Solaris. Korzyści współpracy z polskim dostawcą doceniły już wielokrotnymi zamówieniami takie niemieckie miasta jak Berlin, Koblenz, Monachium, Drezno, Kassel, Kastorf, Bayreuth, Weiden, Meißen czy Rosenheim. Powiększające się grono stałych klientów jest najlepszą wizytówką firmy Solaris w Niemczech i pozwala firmie umacniać się na pozycji największego dostawcy autobusów nie pochodzącego z tego kraju.

Zobacz galerię:

Solaris Bus & Coach

Przeczytaj także:

Pierwsze Solarisy już w Berlinie (2005-06-17)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.