mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Deutsche Post DHL kupi 1800 samochodów Volvo

Deutsche Post DHL kupi 1800 samochodów Volvo

Volvo Trucks uzyskało status preferowanego dostawcy międzynarodowej firmy logistycznej Deutsche Post DHL. Obydwie firmy zawarły ramową umowę zakładającą potencjalną możliwość dostawy 1800 samochodów ciężarowych w ciągu następnych dwóch lat.

Deutsche Post DHL kupi 1800 samochodów Volvo

Volvo Trucks będzie preferowanym dostawcą samochodów ciężarowych o dużej ładowności dla Deutsche Post DHL w Szwecji, Finlandii i Wielkiej Brytanii, wykorzystywanych przede wszystkim do transportu przesyłek kurierskich, paczek i ładunków drobnicowych. Przewidziano możliwość rozszerzenia ramowej umowy na inne kraje europejskie, głównie Belgię, Holandię, Luksemburg i Niemcy.

- Jesteśmy dumni z uznania nas za preferowanego dostawcę Deutsche Post DHL - mówi Staffan Jufors, Prezes i Dyrektor Generalny Volvo Trucks. - Wspólnie koncentrujemy się na zrównoważonym rozwoju. Naszym celem jest rozszerzanie tej współpracy, szczególnie w obszarze ochrony środowiska, w celu poszukiwania wspólnych odpowiedzi na wyzwania, przed jakimi stoi branża transportowa.

 - Modernizacja taboru transportowego jest ważnym elementem naszego programu GoGreen, ukierunkowanego na przeciwdziałanie zmianom klimatycznym. Nowe pojazdy ułatwią nam działanie w ekologicznie odpowiedzialny sposób - mówi Hugo Eckseler, Dyrektor ds. Zaopatrzenia w Deutsche Post DHL.

Troska o środowisko naturalne
Jako wiodący dostawca usług logistycznych na świecie Deutsche Post DHL wyjątkowo poważnie traktuje odpowiedzialność za środowisko. W 2008 r. firma zapoczątkowała program GoGreen, którego celem jest zredukowanie, o 30 procent do roku 2020, emisji CO2, w przeliczeniu na każdy dostarczony list i paczkę, każdą tonę przetransportowanego ładunku i każdy metr kwadratowy wykorzystanej powierzchni magazynowej,. Żeby zrealizować ten cel, Deutsche Post DHL będzie stopniowo odnawiać swoją flotę pojazdów i samolotów, uczestniczyć w projektach dotyczących pojazdów alternatywnych i szkolić kierowców w zakresie ekonomicznej jazdy.

Volvo Trucks chce być liderem w dążeniu do transportu neutralnego pod względem emisji CO2 i redukcji uzależnienia od paliw kopalnych. W 2007 r. firma udowodniła, że dysponuje silnikami przystosowanymi do spalania paliw alternatywnych, prezentując siedem w pełni funkcjonalnych samochodów ciężarowych zasilanych paliwami odnawialnymi. Testy eksploatacyjne wybranych paliw odnawialnych rozpoczną się w 2010 r. Volvo Trucks udoskonaliło wyjątkowy równoległy napęd hybrydowy, zapewniający do 30 procent niższe zużycie paliwa. Początek seryjnej produkcji pojazdów z tym napędem zaplanowano na 2012 r. Firma dąży również do całkowitej neutralności emisyjnej wszystkich swoich zakładów produkcyjnych, a jej fabryka w Gandawie, w Belgii, jest jedyną na świecie fabryką samochodów neutralną pod względem emisji CO2.


Podobne wiadomości:

Volvo Iron Knight - najszybsza ciężarówka na świecie

Volvo Iron Knight - najszybsza ciężarówka na...

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-18

Wrocławskie Volvo dostarczy 276 autobusów do Szwecji

Wrocławskie Volvo dostarczy 276 autobusów do...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - debiut na salonie we Frankfurcie
Skoda Karoq - debiut na salonie we Frankfurcie
O następcy Skody Yeti wiemy już praktycznie wszystko, ale dopiero we Frankfurcie mieliśmy pierwszą okazję, żeby zobaczyć samochód na żywo. Pierwsze wrażenie nie pozostawia złudzeń - to będzie kolejny hit czeskiego producenta.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic