mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Diesel i autogaz najdroższe

Diesel i autogaz najdroższe

Zapowiada się nam droga końcówka roku. Przynajmniej na stacjach banzynowych, gdzie w ostatnich dniach można było zaobserwować najdroższe w tym roku ceny oleju napędowego oraz autogazu.

Diesel i autogaz najdroższe
Jak wynika z analizy cen paliw przeprowadzonych przez portal e-petrol.pl w tym tygodniu potaniała nieznacznie tylko benzyna bezołowiowa, natomiast podrożał olej napędowy. Zmianom oparły się ceny benzyny 98 oraz autogazu. Ceny oleju i LPG osiągnęły najwyższy poziom w tym roku.

Średnia cena benzyny bezołowiowej 95 wynosi obecnie 4,42 zł za litr, 3 groszy mniej niż w ubiegły poniedziałek. Olej napędowy podrożał od ubiegłego tygodnia o 1 grosz i kosztuje średnio w kraju 4,17 zł. Podwyżka nie objęła ceny benzyny bezołowiowej 98 - 4,68 zł ani autogazu - 2,27 zł. W przypadku tego ostatniego paliwa wyhamowanie zwyżek wynika ze zmniejszonego popytu na LPG.

Najtaniej w tym tygodniu można było kupić benzynę 95 tradycyjnie już na Górnym Śląsku – tam też w najniższej cenie kierowcy tankowali olej napędowy (4,10 zł) i autogaz (2,23 zł). Wyjątkowo w tym tygodniu najwyższe ceny na pylonach stacji paliw widzą kierowcy Opola i okolic, gdzie benzyna kosztuje 4,58 zł, to średnio o 16 groszy więcej, niż wynosi średnia w kraju.

W przeciwieństwie do końcówki zeszłego roku, kiedy to w listopadzie można było zaobserwować zniżki cen, w tym na stacjach benzynowych utrzymuje się tendencja zwyżkowa. Przed 12 miesiącami benzynę tankowaliśmy po 3,63 zł za litr. Identyczna ilość oleju napędowego kosztowała 3,68 zł, a autogaz 2,17 zł.
Tematy w artykule: paliwa

Podobne wiadomości:

Lukoil sprzedaje swoje stacje w Polsce

Lukoil sprzedaje swoje stacje w Polsce

Aktualności 2016-02-06

Czy te dystrybutory mogą kłamać?

Czy te dystrybutory mogą kłamać?

Aktualności 2016-01-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Picanto X-Line już dostępna
Kia Picanto X-Line już dostępna
Najmniejszy model w gamie Kia debiutuje w polskich salonach w zupełnie nowej wersji X-Line. Auto wyposażono w podniesione zawieszenie i "terenowe" dodatki.