mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Diesel i autogaz najdroższe

Diesel i autogaz najdroższe

Zapowiada się nam droga końcówka roku. Przynajmniej na stacjach banzynowych, gdzie w ostatnich dniach można było zaobserwować najdroższe w tym roku ceny oleju napędowego oraz autogazu.

Diesel i autogaz najdroższe
Jak wynika z analizy cen paliw przeprowadzonych przez portal e-petrol.pl w tym tygodniu potaniała nieznacznie tylko benzyna bezołowiowa, natomiast podrożał olej napędowy. Zmianom oparły się ceny benzyny 98 oraz autogazu. Ceny oleju i LPG osiągnęły najwyższy poziom w tym roku.

Średnia cena benzyny bezołowiowej 95 wynosi obecnie 4,42 zł za litr, 3 groszy mniej niż w ubiegły poniedziałek. Olej napędowy podrożał od ubiegłego tygodnia o 1 grosz i kosztuje średnio w kraju 4,17 zł. Podwyżka nie objęła ceny benzyny bezołowiowej 98 - 4,68 zł ani autogazu - 2,27 zł. W przypadku tego ostatniego paliwa wyhamowanie zwyżek wynika ze zmniejszonego popytu na LPG.

Najtaniej w tym tygodniu można było kupić benzynę 95 tradycyjnie już na Górnym Śląsku – tam też w najniższej cenie kierowcy tankowali olej napędowy (4,10 zł) i autogaz (2,23 zł). Wyjątkowo w tym tygodniu najwyższe ceny na pylonach stacji paliw widzą kierowcy Opola i okolic, gdzie benzyna kosztuje 4,58 zł, to średnio o 16 groszy więcej, niż wynosi średnia w kraju.

W przeciwieństwie do końcówki zeszłego roku, kiedy to w listopadzie można było zaobserwować zniżki cen, w tym na stacjach benzynowych utrzymuje się tendencja zwyżkowa. Przed 12 miesiącami benzynę tankowaliśmy po 3,63 zł za litr. Identyczna ilość oleju napędowego kosztowała 3,68 zł, a autogaz 2,17 zł.
Tematy w artykule: paliwa

Podobne wiadomości:

Paliwa tanieją i będą tanieć

Paliwa tanieją i będą tanieć

Aktualności 2015-07-22

Tylko na boki

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.