mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dieselgate - Volkswagen zwalnia pracowników

Dieselgate - Volkswagen zwalnia pracowników

Wypłata odszkodowań po "Dieselgate" zmusza Volkswagena do oszczędności. Efekt?Koncern zwolni 23 tysiące osób.

Dieselgate - Volkswagen zwalnia pracowników
Volkswagen w związku z aferą dotyczącą zaniżania wyników pomiarów toksyczności spalin musi wypłacić wysokie odszkodowania klientom w USA. Koncern nie chcąc płacić europejskim konsumentom, którzy kupili modele z oprogramowaniem manipulującym wynikami testów, powołuje się na normy emisji spalin, które w Unii Europejskiej są mniej zaostrzone niż w Stanach Zjednoczonych.

Miliardy dolarów, które musi zapłacić niemiecki producent za oceanem, znacząco nadwyrężają budżet firmowy. Na świecie koncern zatrudnia 610 tysięcy osób. Chcąc oszczędzić, firma zwolni 23 tysiące pracowników w Niemczech. W ten sposób Volkswagenowi uda się zaoszczędzić 3,7 mld euro do 2020 roku.

Związki zawodowe zgodziły się na cięcia pod warunkiem stworzenia nowych miejsc pracy. Firma planuje zainwestować 3,5 mld euro w technologię silników elektrycznych. Przy tworzeniu Volkswagenów napędzanych prądem pracę ma znaleźć  9 tysięcy nowych pracowników. Mają one być produkowane w niemieckich fabrykach producenta.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen dieselgate

Podobne wiadomości:

Volkswagen Arteon - znamy ceny

Volkswagen Arteon - znamy ceny

Aktualności 2017-03-16

Volkswagen Arteon zastąpi Phaetona i CC

Volkswagen Arteon zastąpi Phaetona i CC

Aktualności 2017-02-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman