mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Diesle Toyoty z Polski

Diesle Toyoty z Polski

Jeden z serwisów branżowych poinformował, że wszystkie silniki diesla do modeli Toyota Corolla Verso, Avensis oraz terenowego RAV4 będą w pochodzić z polskich zakładów Toyoty. Przedtawiaciele Toyota Motor Industries Poland podkreślają, że zakład w Jelczu będzie produkował silniki tylko do modeli produkowanych w Europie.

Diesle Toyoty z Polski

"Obecnie TMIP produkuje silniki Diesla D-4D o pojemności 2.0 i 2.2 litra do produkowanych w Europie modeli Avensis i Corolla Verso. Silniki do RAV4 nie są produkowane w Jelczu w związku z tym, że ten model jest montowany w Japonii a filozofia koncernu ma na celu doprowadzenie do samodzielności oddziałów Toyoty na poszczególnych kontynentach, samodzielności rozumianej jako możliwość produkcji samochodów z jak najmniejszym udziałem komponentów i podzespołów sprowadzanych z innych oddziałów koncernu na świecie. Tak więc silniki do modeli produkowanych w Europie będą wytwarzane w Europie, natomiast do modeli montowanych w Japonii - w Japonii" - zapewnia Grzegorz Górski, Assistant Manager Corporate Affairs.

W maju i lipcu tego roku rozpoczęła się produkcja dwóch nowych silników Diesla D-4D 125 o pojemności 2.0 litra, CCO i DPF [z filtrem cząstek stałych]. "To prowadzone zgodnie z wcześniejszym planem rozwoju fabryki jedyne uruchomienia produkcji i nowe produkty w najbliższym czasie. Obecnie najważniejszym zadaniem jest systematyczne zwiększanie zdolności produkcyjnych aż do osiągniecia w 2007 roku maksymalnych możliwości - produkcji 180 000 silników rocznie" - dodaje Górski.

Obecnie Toyota posiada dwie fabryki w Jelczu - Laskowicach i Wałbrzychu. W fabryce w Jelczu, która rozpoczęła produkcję w marcu 2005 roku, wytwarzane są jednostki o pojemności 2.0 oraz 2.2 litra. Inwestycja w Jelczu wyniosła 200 mln euro, a w fabryce pracuje obecnie ponad 930 osób. Docelowo zatrudnienie osiągnie poziom 1000 pracowników.

Przeczytaj także:

Rekordy i kryzysy Toyoty (2006-07-27)

Nowy diesel z Jelcza (2006-07-10)

Toyota zwiększa zatrudnienie (2005-10-06)

Daruma na szczęście w Toyocie (2005-09-15)

 


Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.