Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Diesle Toyoty z Polski

Diesle Toyoty z Polski

Jeden z serwisów branżowych poinformował, że wszystkie silniki diesla do modeli Toyota Corolla Verso, Avensis oraz terenowego RAV4 będą w pochodzić z polskich zakładów Toyoty. Przedtawiaciele Toyota Motor Industries Poland podkreślają, że zakład w Jelczu będzie produkował silniki tylko do modeli produkowanych w Europie.

Diesle Toyoty z Polski

"Obecnie TMIP produkuje silniki Diesla D-4D o pojemności 2.0 i 2.2 litra do produkowanych w Europie modeli Avensis i Corolla Verso. Silniki do RAV4 nie są produkowane w Jelczu w związku z tym, że ten model jest montowany w Japonii a filozofia koncernu ma na celu doprowadzenie do samodzielności oddziałów Toyoty na poszczególnych kontynentach, samodzielności rozumianej jako możliwość produkcji samochodów z jak najmniejszym udziałem komponentów i podzespołów sprowadzanych z innych oddziałów koncernu na świecie. Tak więc silniki do modeli produkowanych w Europie będą wytwarzane w Europie, natomiast do modeli montowanych w Japonii - w Japonii" - zapewnia Grzegorz Górski, Assistant Manager Corporate Affairs.

W maju i lipcu tego roku rozpoczęła się produkcja dwóch nowych silników Diesla D-4D 125 o pojemności 2.0 litra, CCO i DPF [z filtrem cząstek stałych]. "To prowadzone zgodnie z wcześniejszym planem rozwoju fabryki jedyne uruchomienia produkcji i nowe produkty w najbliższym czasie. Obecnie najważniejszym zadaniem jest systematyczne zwiększanie zdolności produkcyjnych aż do osiągniecia w 2007 roku maksymalnych możliwości - produkcji 180 000 silników rocznie" - dodaje Górski.

Obecnie Toyota posiada dwie fabryki w Jelczu - Laskowicach i Wałbrzychu. W fabryce w Jelczu, która rozpoczęła produkcję w marcu 2005 roku, wytwarzane są jednostki o pojemności 2.0 oraz 2.2 litra. Inwestycja w Jelczu wyniosła 200 mln euro, a w fabryce pracuje obecnie ponad 930 osób. Docelowo zatrudnienie osiągnie poziom 1000 pracowników.

Przeczytaj także:

Rekordy i kryzysy Toyoty (2006-07-27)

Nowy diesel z Jelcza (2006-07-10)

Toyota zwiększa zatrudnienie (2005-10-06)

Daruma na szczęście w Toyocie (2005-09-15)

 


Podobne wiadomości:

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Aktualności 2016-10-13

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Tylko rok trwała produkcja elektrycznej odmiany supersportowego samochodu Audi. Przez niską sprzedaż tego modelu, zostanie on odesłany do lamusa. Czy tak kończy się świetlana przyszłość dla supersportowych "elektryków"?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj