mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Diesle mają zwiększyć sprzedaż Toyoty i Hondy

Diesle mają zwiększyć sprzedaż Toyoty i Hondy

Dwie największe japońskie firmy motoryzacyjne, Toyota i Honda, coraz poważniej traktują rynek europejski. Na wystawie w Paryżu zaprezentują modele z nowymi dieslami.

Diesle mają zwiększyć sprzedaż Toyoty i Hondy

Jak wiadomo silniki wysokoprężne są coraz bardziej popularne w Europie, ich udział w sprzedaży cały czas rośnie. Toyota i Honda liczą, iż wprowadzenie modeli z silnikami wysokoprężnymi zwiększy sprzedaż w Europie Zachodniej i sprawi, iż staną się konkurencyjni wobec takich koncernów jak Volkswagen czy PSA Peugeot Citroen.

Na stoisku Toyoty pojawi się w Paryżu koncepcyjny pojazd D-4D Clean Power. Silnik zastosowany w tym pojeździe, wg konstruktorów, będzie miał najwyższą moc i moment obrotowy spośród silników diesla o pojemności 1,9-2,2 litra. Jednocześnie emisja zanieczyszczeń (w tym tlenków azotu i cząstek stałych) ma być na bardzo niskim poziomie. Produkcja tej wersji silnika rozpocznie się w przyszłym roku.

Spośród innych modeli Toyoty na uwagę zasługują sportowa wersja Priusa GT. Jednak będzie to model koncepcyjny i producenci nie przewidują ani jego seryjnej produkcji, ani wprowadzenia do rywalizacji sportowej. Pojawi się także zmodernizowany Land Cruiser z nowym silnikiem 3,0 D-4D, który charakteryzuje się wyższym momentem obrotowym. Model ten dostępny będzie z 6-biegową ręczną skrzynią, a 5-stopniowa skrzynia automatyczna dostępna będzie w innych wersjach silnikowych.

Gama modeli Hondy z silnikami diesla powiększy się do czterech modeli. Do Accorda i Civica dołączą odnowiona wersja CR-V, a także nowa Honda FR-V.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.