mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Diesle wzbogacą ofertę Dacii Sandero

Diesle wzbogacą ofertę Dacii Sandero

Począwszy od października 2008 r. na rynki Europy Zachodniej, Środkowej i Turcji będą stopniowo wprowadzane wersje Dacii Sandero z silnikami wysokoprężnymi 1.5 dCi 68 KM i 1.5 dCi 85 KM. Dzięki emisji CO2 w wysokości 120g/km w cyklu mieszanym obie jednostki poszerzą ofertę wersji sygnowanych znakiem Dacia eco2, który oznacza także możliwość napędzania auta biopaliwem.

Diesle wzbogacą ofertę Dacii Sandero
Silnik 1.5 dCi jest uznawany za jeden z najlepszych silników wysokoprężnych na rynku. Jest to zaawansowana technologicznie jednostka wyposażona we wtrysk bezpośredni Common Rail drugiej generacji zapewniający wysokie osiągi. Silnik 1.5 dCi jest oferowany w Dacii Sandero w wersji 68-konnej oraz mocniejszej wersji o mocy 85 KM.Dzięki bardzo niskiemu zużyciu paliwa - 4,5 l/km (w wersji 68 KM) i 4,6 l/km (w wersji 85 KM) Dacia Sandero dCi chce zajmować konkurencyjną pozycję na rynku wśród innych kompaktowych aut. Jednostka 1.5 dCi cechuje się kompaktowymi wymiarami i niską masą (127 kg z olejem). Doładowana za pomocą turbosprężarki o niskiej bezwładności zapewniającej krótki czas reakcji pozwala na elastyczną pracę tej jednostki.

Wersja 85-konna rozwijająca moc maksymalną 63 kW (85 KM) przy 3750 obr/min, jest wyposażona podobnie jak wersja 68 KM, w układ wtrysku bezpośredniego Common Rail drugiej generacji zapewniający podawanie pod wysokim ciśnieniem precyzyjnie określonej dawki paliwa, z korzyścią dla sprawności silnika i zużycia paliwa. Wyróżnia się ciśnieniem doładowania turbo 2,3 bar, o 0,4 bar wyższą od wersji 68-konnej.

Obie jednostki współpracują z 5-biegową, mechaniczną skrzynią biegów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Dacia Sandero
Dacia Sandero
Cena podstawowa już od: 29 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Tematy w artykule: Sandero

Podobne wiadomości:

Sandero Stepway jednak w Europie?

auto motor i sport 0000-00-00

Dacia Logan i Sandero odmłodzone

Dacia Logan i Sandero odmłodzone

Aktualności 2016-09-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.