mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dieter Zetsche nowym szefem ACEA

Dieter Zetsche nowym szefem ACEA

Pod koniec ubiegłego tygodnia zarząd ACEA – Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów - z siedzibą z Brukseli wybrał Dietera Zetsche, prezesa zarządu Daimler AG, na stanowisko nowego prezesa.

Dieter Zetsche nowym szefem ACEA
Dieter Zetsche funkcję prezesa ACEA obejmie po Carlosie Ghosn (Renault-Nissan), którego kadencja upływa z dniem 1 stycznia 2010 roku.

W przemowie inauguracyjnej, nowy prezes ACEA powiedział: "Wierzę, że europejski przemysł motoryzacyjny wyjdzie silniejszy z finansowego i ekonomicznego kryzysu, zaś rozwój zrównoważonego transportu będzie naszym głównym celem w perspektywie długo- i krótkofalowej. Mając to na względzie, oczekujemy na konstruktywne wnioski z kopenhaskiej konferencji klimatycznej, jako że to właśnie przemysł motoryzacyjny wnosi obecnie największy wkład  w poszukiwanie proekologicznych rozwiązań. Oczekujemy, że z Kopenhagi popłynie ważne przesłanie o tym jak kluczowe jest partnerstwo. Partnerstwo pomiędzy różnymi gałęziami przemysłu, pomiędzy rządami, naukowcami oraz konsumentami".
 
Dieter Zetsche podkreślił, że na rok 2010, oprócz rozwoju zrównoważonego transportu, ACEA określiła także takie cele jak dalszy wkład branży w bezpieczeństwo na drogach, udoskonalanie motoryzacyjnej legislacji na najwyższych poziomach decyzyjnych oraz poprawa konkurencji w kierunku liberalizacji wolnego handlu.
Tematy w artykule: ACEA

Podobne wiadomości:

Europejczycy kupią w tym roku więcej aut niż planowano

Europejczycy kupią w tym roku więcej aut niż...

Aktualności 2015-07-10

Polacy kupują coraz więcej aut elektrycznych

Polacy kupują coraz więcej aut elektrycznych

Aktualności 2015-04-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Odświeżona Skoda Octavia Scout ma teraz większy prześwit i lepszą przyczepność. Wybraliśmy się nią poza asfaltowe drogi.
Mini Countryman Mini Countryman