mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dieter Zetsche nowym szefem ACEA

Dieter Zetsche nowym szefem ACEA

Pod koniec ubiegłego tygodnia zarząd ACEA – Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów - z siedzibą z Brukseli wybrał Dietera Zetsche, prezesa zarządu Daimler AG, na stanowisko nowego prezesa.

Dieter Zetsche nowym szefem ACEA
Dieter Zetsche funkcję prezesa ACEA obejmie po Carlosie Ghosn (Renault-Nissan), którego kadencja upływa z dniem 1 stycznia 2010 roku.

W przemowie inauguracyjnej, nowy prezes ACEA powiedział: "Wierzę, że europejski przemysł motoryzacyjny wyjdzie silniejszy z finansowego i ekonomicznego kryzysu, zaś rozwój zrównoważonego transportu będzie naszym głównym celem w perspektywie długo- i krótkofalowej. Mając to na względzie, oczekujemy na konstruktywne wnioski z kopenhaskiej konferencji klimatycznej, jako że to właśnie przemysł motoryzacyjny wnosi obecnie największy wkład  w poszukiwanie proekologicznych rozwiązań. Oczekujemy, że z Kopenhagi popłynie ważne przesłanie o tym jak kluczowe jest partnerstwo. Partnerstwo pomiędzy różnymi gałęziami przemysłu, pomiędzy rządami, naukowcami oraz konsumentami".
 
Dieter Zetsche podkreślił, że na rok 2010, oprócz rozwoju zrównoważonego transportu, ACEA określiła także takie cele jak dalszy wkład branży w bezpieczeństwo na drogach, udoskonalanie motoryzacyjnej legislacji na najwyższych poziomach decyzyjnych oraz poprawa konkurencji w kierunku liberalizacji wolnego handlu.
Tematy w artykule: ACEA

Podobne wiadomości:

Carlos Ghosn przewodniczącym ACEA

Carlos Ghosn przewodniczącym ACEA

Aktualności 2014-05-13

Sprzedaż samochodów - Europa w odwrocie

Sprzedaż samochodów - Europa w odwrocie

Aktualności 2012-07-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.