mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Diody LED w Golfie Plus

Diody LED w Golfie Plus

Wprost z luksusowego Phaetona do auta klasy średniej trafi najnowsza technologia budowy lamp. Dzięki takim działaniom producentów mamy szansę na podwyższenie poziomu bezpieczeństwa na drogach.

Diody LED w Golfie Plus

Diody LED zastosowane w VW Phaetonie, a teraz także w Golfie Plus, stanowią duży postęp w stosunku do konwencjonalnych żarówek. Dzięki nim możliwe jest skrócenie czasu reakcji na impuls wywołany np. naciśnięciem pedału hamulca. Błyskawicznie zapalająca się dioda oznacza wydłużenie czasu, jaki kierowcy jadący z tyłu mają na podjęcie stosownej reakcji. Przy prędkości 100km/h czas ten można przeliczyć na skrócenie drogi hamowania o dodatkowe 5,5 metra.

Ponadto, diody zużywają do 50% mniej energii niż inne źródła światła stosowane w samochodach i charakteryzują się dłuższą żywotnością. Dzięki niewielkim rozmiarom i homogeniczności święcących powierzchni, światła Golfa Plus mogą być pozbawione kolorowych szybek rozdzielających ich poszczególne rodzaje, co pozwoliło na nadanie im bardzo nowoczesnego kształtu.

W VW Golfie Plus w systemie LED działają migacze, światła mijania i wszystkie światła stop. Światło cofania i przeciwmgielne wykonane są w tradycyjnej technice, która w tym wypadku bardzo dobrze spełnia swoje zadania.


Premiera: Golf na Plus

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.
Odgadnij model Odgadnij model