Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Diody LED w Golfie Plus

Diody LED w Golfie Plus

Wprost z luksusowego Phaetona do auta klasy średniej trafi najnowsza technologia budowy lamp. Dzięki takim działaniom producentów mamy szansę na podwyższenie poziomu bezpieczeństwa na drogach.

Diody LED w Golfie Plus

Diody LED zastosowane w VW Phaetonie, a teraz także w Golfie Plus, stanowią duży postęp w stosunku do konwencjonalnych żarówek. Dzięki nim możliwe jest skrócenie czasu reakcji na impuls wywołany np. naciśnięciem pedału hamulca. Błyskawicznie zapalająca się dioda oznacza wydłużenie czasu, jaki kierowcy jadący z tyłu mają na podjęcie stosownej reakcji. Przy prędkości 100km/h czas ten można przeliczyć na skrócenie drogi hamowania o dodatkowe 5,5 metra.

Ponadto, diody zużywają do 50% mniej energii niż inne źródła światła stosowane w samochodach i charakteryzują się dłuższą żywotnością. Dzięki niewielkim rozmiarom i homogeniczności święcących powierzchni, światła Golfa Plus mogą być pozbawione kolorowych szybek rozdzielających ich poszczególne rodzaje, co pozwoliło na nadanie im bardzo nowoczesnego kształtu.

W VW Golfie Plus w systemie LED działają migacze, światła mijania i wszystkie światła stop. Światło cofania i przeciwmgielne wykonane są w tradycyjnej technice, która w tym wypadku bardzo dobrze spełnia swoje zadania.


Premiera: Golf na Plus

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Superb - 15 lat flagowego modelu
Skoda Superb - 15 lat flagowego modelu
W 2001 roku na rynku zadebiutowała pierwsza współczesna Skoda Superb. W ciągu 15 lat na rynku pojawiły się trzy generacje tego modelu, którego protoplasta pojawił się kilka lat przed wybuchem II wojny światowej.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj