mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dla motoryzacji z Kamiennogórskiej SSE

Dla motoryzacji z Kamiennogórskiej SSE

Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości stworzyła na przestrzeni ostatnich 12 lat przeszło 4,4 tys. atrakcyjnych miejsc pracy. Na jej terenie zainwestowano 1,58 mld zł. Działalność w Jeleniej Górze z powodzeniem rozpoczęła w roku 2002 spółka Dr. Schneider Obróbka Plastiku.

Już w lipcu 2006 roku w Radomierzu, w nowo wybudowanej hali o powierzchni 7,760 m2, została uruchomiona kolejna firma – Dr. Schneider Automotive Polska sp. z o.o. Dzięki inwestycjom stale zwiększa się powierzchnia produkcyjno - logistyczna zakładów Dr. Schneider i obecnie wynosi już ponad 17 tys. m2. Dalsze inwestycje planowane są na lata 2012 - 2014 i będą obejmować rozbudowę zakładu oraz nowe urządzenia produkcyjne.

Dr. Schneider od ponad 40 lat konstruuje oraz produkuje dysze powietrzne dla wszystkich klas pojazdów, od małych samochodów po luksusowe limuzyny. Ponadto specjalizuje się w produkcji: osłon wentylacyjnych, obudów lusterek, uchwytów na kubki, zaślepek, schowków, skrytek, pojemników o charakterze bagażowym i podręcznym, elementów deski rozdzielczej oraz wewnętrznych elementów dekoracyjnych. Dziś zatrudnia przeszło 850 osób.

- Strefa swoją obecność mocno zaznaczyła nie tylko w samej Jeleniej Górze, ale i w Piechowicach oraz Janowicach Wielkich. Wciąż także dysponuje na tym obszarze wolnymi, atrakcyjnymi działkami – mówi prezes kamiennogórskiej strefy Iwona Krawczyk.

Podobne wiadomości:

Zabytkowy samochód dobrą inwestycją

Zabytkowy samochód dobrą inwestycją

Aktualności 2015-02-18

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Japoński producent przygotowuje się do salonu motoryzacyjnego w Genewie. Na halach wystawowych pojawi się odświeżona Mazda 6. Znamy już listę zmian w tym modelu.