mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Długi dystans: Kolizja

Długi dystans: Kolizja

Nieszczęścia lubią chodzić parami? Jeśli za takowe można uznać kradzież lusterek oraz udział w kolizji drogowej, to jak najbardziej można uznać to powiedzenie za prawdziwe.

Długi dystans: Kolizja
O kradzieży lusterek z naszej długodystansowej Skody Octavii Combi RS już informowaliśmy. Nieco ponad miesiąć później jednemu z naszych redakcyjnych kierowców przydarzyło się inne niezbyt miłe zdarzenie. W niedzielne popołudnie wracał on po miło spędzonym weekendzie do domu. Dokładnie na drodze wojewódzkiej nr 451. A dokładniej na odcinku z Namysłowa do Oleśnicy (może kilometr po wyjeździe z Namysłowa). Jadące przed Skodą auto rozpoczęło manewr wyprzedzania, a ponieważ wyprzedzany pojazd nieco dziwnie się zachowywał na drodze, nasz redaktor przyhamował dość mocno. Niestety jadący czwarty w tej mini-kolumnie samochód nie zdążył zahamować i dość mocno uderzył centralnie w tył Octavii.

Uderzenie było dość głośne, tym większe było zdziwienie naszego kolegi po wyjściu z auta. Okazało się, że uszkodzeniu uległ jedynie tylny zderzak, choć nie było to absolutnie jakieś poważne uszkodzenie. Prędzej zarysowania na całej szerokości zderzaka. W przypadku brudnego auta, rysy te nawet specjalnie nie rzucałyby się w oczy. I to wszystkie widoczne uszkodzenia w Skodzie. A nie, przepraszam. Zbity został również prawy, wąziutki odblask. No ale to niejako część całego zderzaka.


Kolejne zdziwienie to stan auta sprawcy zderzenia. Cały przód został skrócony mniej więcej o połowę, co dobitnie pokazuje, jak rozwinęła się kwestia bezpieczeństwa samochodów. Bez poważnego remontu się nie obejdzie, o ile da się jeszcze odtworzyć stan tego samochodu.

Na całe szczęście obyło się bez ofiar w ludziach. Skoda Octavia, choć nie mieliśmy absolutnie takich planów, na piątkę zaliczyła nasz skromny crash-test i zaraz po kolizji, spisaniu danych przez przybyłą na miejsce policję, ruszyła, jak gdyby nigdy nic, w dalszą podróż do Wrocławia.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Skoda Octavia
Skoda Octavia
Cena podstawowa już od: 68 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Aktualności 2018-02-01

Skoda stawia na młodych kierowców

Skoda stawia na młodych kierowców

Aktualności 2017-12-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando