mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Długi dystans: Kolizja

Długi dystans: Kolizja

Nieszczęścia lubią chodzić parami? Jeśli za takowe można uznać kradzież lusterek oraz udział w kolizji drogowej, to jak najbardziej można uznać to powiedzenie za prawdziwe.

Długi dystans: Kolizja
O kradzieży lusterek z naszej długodystansowej Skody Octavii Combi RS już informowaliśmy. Nieco ponad miesiąć później jednemu z naszych redakcyjnych kierowców przydarzyło się inne niezbyt miłe zdarzenie. W niedzielne popołudnie wracał on po miło spędzonym weekendzie do domu. Dokładnie na drodze wojewódzkiej nr 451. A dokładniej na odcinku z Namysłowa do Oleśnicy (może kilometr po wyjeździe z Namysłowa). Jadące przed Skodą auto rozpoczęło manewr wyprzedzania, a ponieważ wyprzedzany pojazd nieco dziwnie się zachowywał na drodze, nasz redaktor przyhamował dość mocno. Niestety jadący czwarty w tej mini-kolumnie samochód nie zdążył zahamować i dość mocno uderzył centralnie w tył Octavii.

Uderzenie było dość głośne, tym większe było zdziwienie naszego kolegi po wyjściu z auta. Okazało się, że uszkodzeniu uległ jedynie tylny zderzak, choć nie było to absolutnie jakieś poważne uszkodzenie. Prędzej zarysowania na całej szerokości zderzaka. W przypadku brudnego auta, rysy te nawet specjalnie nie rzucałyby się w oczy. I to wszystkie widoczne uszkodzenia w Skodzie. A nie, przepraszam. Zbity został również prawy, wąziutki odblask. No ale to niejako część całego zderzaka.


Kolejne zdziwienie to stan auta sprawcy zderzenia. Cały przód został skrócony mniej więcej o połowę, co dobitnie pokazuje, jak rozwinęła się kwestia bezpieczeństwa samochodów. Bez poważnego remontu się nie obejdzie, o ile da się jeszcze odtworzyć stan tego samochodu.

Na całe szczęście obyło się bez ofiar w ludziach. Skoda Octavia, choć nie mieliśmy absolutnie takich planów, na piątkę zaliczyła nasz skromny crash-test i zaraz po kolizji, spisaniu danych przez przybyłą na miejsce policję, ruszyła, jak gdyby nigdy nic, w dalszą podróż do Wrocławia.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Skoda Octavia
Skoda Octavia
Cena podstawowa już od: 66 800 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Szef Skody z prestiżowym tytułem

Szef Skody z prestiżowym tytułem

Aktualności 2017-09-27

Sportowa Skoda Karoq już za dwa lata

Sportowa Skoda Karoq już za dwa lata

Aktualności 2017-10-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq nagrodzona za design
Skoda Karoq nagrodzona za design
Czytelnicy magazynu "Auto Motor und Sport" uznali Skodę za najlepiej zaprojektowanego, kompaktowego SUV-a na rynku. Czeski model zdobył 28,7 proc. głosów i pokonał aż siedemnastu rywali.