mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Długi weekend bez podwyżek na stacjach

Długi weekend bez podwyżek na stacjach

Nadchodzące dni dla wielu Polaków oznaczają wyjazdy na zasłużony odpoczynek. Wprawdzie ceny na stacjach wciąż się utrzymują na wysokim poziomie, to jednak raczej nie czekają nas podwyżki w najbliższych dniach.

Długi weekend bez podwyżek na stacjach
Ostatni tydzień przyniósł dobrą wiadomość dla kierowców. Cotygodniowe notowanie e-petrol.pl pokazało, że średnie ceny na stacjach benzynowych przestały rosnąć. Tyle samo płaciliśmy tankując benzynę bezołowiową 95 – jej średnia cena w Polsce pozostała na poziomie 5,15 zł. Z symbolicznej obniżki, o 1 grosz na litrze, mogli cieszyć się użytkownicy benzyny Pb98 i oleju napędowego. Posiadacze samochodów z napędem diesla za litr paliwa płacą średnio 5,06 zł. Na niskim poziomie pozostała cena autogazu, który kosztuje średnio 2,53 zł.

Brak podwyżek w ostatnim tygodniu nie oznacza jednak, że czas rosnących cen na stacjach paliw dobiegł końca. Zmiany w przepisach podatkowych, w efekcie których od 1 maja tego roku przestaną obowiązywać ulgi akcyzowe na biopaliwa i biokomponenty, z pewnością przełożą się na wzrost cen paliw w Polsce. Szacuje się, że wyniesie on około 7-10 groszy na litrze, w zależności od rodzaju paliwa. Efekty tych zmian niekoniecznie będą widoczne na stacjach już w nadchodzącym tygodniu, ale w przyszłości na pewno je odczujemy.

Analiza sytuacji na hurtowym rynku paliw pokazuje, że w najbliższej przyszłości więcej za paliwo zapłacą kierowcy tankujący benzynę. Prognoza przygotowana przez e-petrol.pl zakłada, że średnia cena detaliczna benzyny bezołowiowej 95 w nadchodzącym tygodniu powinna się mieścić w przedziale 5,23-5,35 zł a za benzynę Pb 98 będziemy płacić 5,37-5,50 zł. Spadków spodziewamy się w przypadku oleju napędowego, którego prognozowana średnia cena zamyka się w przedziale 4,95-5,06 zł.

Podobne wiadomości:

Benzyna będzie drożeć

Benzyna będzie drożeć

Aktualności 2016-04-04

Będą podwyżki cen paliw

Będą podwyżki cen paliw

Finanse i prawo 2016-02-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.