mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Długi weekend majowy na drogach

Długi weekend majowy na drogach

Długi majowy weekend już za nami, a wraz z nim dalsze Polaków wyjazdy. I choć na drogach doszło do mniejszej liczby wypadków niż przed rokiem, to jednak w ich efekcie zginęło więcej osób.

Długi weekend majowy na drogach
Większe natężenie ruchu na polskich drogach dało się zauważyć już w piątek 26 kwietnia, kiedy to pierwsze osoby rozpoczęły swoje wojaże, więcej też osób powracało do swoich domów z miejscowości, gdzie na co dzień pracują. Zdecydowanie większy ruch spodziewany był w okolicach 1-3 maja, jednak pogoda, która w tym roku wyjątkowo nie dopisała, z całą pewnością skutecznie zniechęciła wiele osób od ruszania się w dalszą podróż.

W sumie, w okresie od 26 kwietnia do 5 maja br., na polskich drogach doszło do 742 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 77 osób, a 949 odniosło obrażenia. Przed rokiem w identycznie długim okresie czasu doszło wprawdzie do większej liczby wypadków (938), ale o 12 osób mniejsze żniwo zebrała śmierć. Więcej za to było rannych (1.218).

Najtragiczniejsze w tym roku były 30 kwietnia oraz 5 maja, kiedy to śmierć poniosło odpowiednio 12 i 11 osób, najwięcej zaś wypadków miało miejsce w pierwszym dniu długiego weekendu (110) i wtedy też najwięcej było rannych (153).

W ciągu 10 weekendowych dni policja zatrzymała 4.545 nietrzeźwych kierowców, podczas gdy w 2012 roku takich osób było 5.201.

Podobne wiadomości:

Długi weekend na drogach - było bezpieczniej

Długi weekend na drogach - było bezpieczniej

Aktualności 2017-06-19

Statystyki długiego weekendu - podobnie jak rok temu

Statystyki długiego weekendu - podobnie jak...

Aktualności 2016-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.