mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dłuższa gwarancja na baterie do hybryd Toyoty

Dłuższa gwarancja na baterie do hybryd Toyoty

Niepewność co do stanu baterii pojazdów hybrydowych po upływie kilku lat ich użytkowania, jest jedną z przyczyn ograniczonego zaufania do samochodów z tego typu napędem. Toyota postanowiła zmniejszyć obawy kierowców i wprowadza specjalny program nawet 10-letniej ochrony gwarancyjnej akumulatorów.

Dłuższa gwarancja na baterie do hybryd Toyoty
Jeszcze w tym roku wejdzie w życie nowy program serwisowy Toyoty dla nowych i dotychczasowych posiadaczy pojazdów hybrydowych japońskiej marki, wyposażonych w akumulatory niklowo-wodorkowe (NiMH).

Obecnie Toyota udziela gwarancji na okres 5 lat lub przebieg 100 tys. km na wszystkie elementy hybrydowego zespołu napędowego, łącznie z akumulatorem. Wraz z końcem gwarancji, nowy program serwisowy będzie oferował dodatkową ochronę gwarancyjną (Hybrid Battery Extra Care) na okres nawet 10 lat od daty pierwszej rejestracji pojazdu.

Aby skorzystać z nowej oferty gwarancyjnej, należy przed upływem pięcioletniego okresu gwarancji lub osiągnięciem przebiegu 100 tys. km przeprowadzić krótki, pięciominutowy test hybrydowego zespołu napędowego. Należy go wykonać u dowolnego dilera Toyoty. Pozytywny wynik testu zostanie potwierdzony certyfikatem Hybrid Battery Extra Care na kolejny rok lub 15 000 km na akumulatory niklowe-wodorkowe.

Dzięki nowemu programowi serwisowemu Toyoty dla pojazdów hybrydowych, ich posiadacze będą mogli przedłużyć ochronę gwarancyjną na okres nawet 10 lat od daty pierwszej rejestracji, dokonując sprawdzenia zespołu napędowego co 12 miesięcy lub co 15 000 km.

Program przeznaczony jest wyłącznie dla pojazdów zakupionych w Europie. W niektórych krajach okres gwarancji może być inny.

W tym roku Toyota rozszerzyła ofertę samochodów hybrydowych o pojazdy segmentu B, wprowadzając hybrydową wersję popularnego modelu Yaris. W marcu 2012 roku Prius zajął trzecie miejsce  w rankingu najlepiej sprzedających się samochodów na świecie. Całkowita liczba pojazdów hybrydowych, sprzedanych przez Toyotę od momentu wprowadzenia Priusa w roku 1997, przekroczyła już cztery miliony egzemplarzy.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota napęd hybrydowy hybryda gwarancja

Podobne wiadomości:

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Toyota Auris Selection w polskich salonach - ceny

Toyota Auris Selection w polskich salonach -...

Aktualności 2017-05-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.