Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dłuższe święta w fabrykach Chryslera

Dłuższe święta w fabrykach Chryslera

Amerykański Chrysler wstrzyma produkcję samochodów w nawet kilku swoich fabrykach ze względu na zbyt dużą nadproduktywność. Jak donoszą zagraniczne źródła informacyjne, Chrysler wyprodukował w tym roku o 100 000 pojazdów od faktycznego zapotrzebowania na rynku.

Dłuższe święta w fabrykach Chryslera
W niektórych zakładach przerwa świąteczna może potrwać nawet do czterech tygodni, więc najprawdopodobniej produkcja w tych zakładach ruszy dopiero w połowie stycznia przyszłego roku.

Według gazety „Wall Street Journal” przymusowa pauza spowodowana jest próbą wysprzedania dużej ilości modeli, który zostały wyprodukowane pomimo małego zainteresowania na rynkach motoryzacyjnych. Szacunki mówią o blisko 100 000 aut, które zostały wyprodukowane w nadwyżce.

Latem bieżącego roku amerykański producent odnotował załamanie w sprzedaży, co w konsekwencji odbiło się również na kiepskich wynikach finansowych. Wówczas jednak władze Chryslera nie zdecydowały się na ograniczenie produkcji samochodów, co także miało swoje konsekwencje w trzecim kwartale roku, kiedy to marka zanotowała kolejną stratę sięgającą blisko jednego miliarda dolarów.

Nieciekawa kondycja finansowa Chryslera była w ostatnim czasie polem do spekulacji na temat odłączenia amerykańskiej marki z koncernu Daimlera. Ostatecznie jednak nie podjęto w tym kierunku żadnych kroków, a skupiono się na planach restrukturyzacyjnych firmy.

Czytaj więcej o: Chrysler Group na sprzedaż? 2006-10-27

Dowiedz się więcej o marce Chrysler

Czytaj także:

Amerykański Samochód Roku tuż, tuż 2006-12-14

Historyczny spadek Forda 2006-12-04
Zobacz koniecznie: Wszystko o Chrysler
Tematy w artykule: Chrysler DaimlerChrysler

Podobne wiadomości:

Chrysler Pacifica - nowa generacja na targach w Detroit

Chrysler Pacifica - nowa generacja na targach...

Premiery 2016-01-11

Poduszki powietrzne w tych autach mogą zranić

Poduszki powietrzne w tych autach mogą zranić

Aktualności 2015-07-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Henrik Fisker buduje nową Karmę
Henrik Fisker buduje nową Karmę
Twórca Fiskera Karma pracuje nad zupełnie nowym wcieleniem modelu. Auto będzie produkowane przez nową firmę i trafi na rynek już w przyszłym roku. Model o zasięgu 644 km trafi do segmentu samochodów elektrycznych premium.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj