mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dłuższe święta w fabrykach Chryslera

Dłuższe święta w fabrykach Chryslera

Amerykański Chrysler wstrzyma produkcję samochodów w nawet kilku swoich fabrykach ze względu na zbyt dużą nadproduktywność. Jak donoszą zagraniczne źródła informacyjne, Chrysler wyprodukował w tym roku o 100 000 pojazdów od faktycznego zapotrzebowania na rynku.

Dłuższe święta w fabrykach Chryslera
W niektórych zakładach przerwa świąteczna może potrwać nawet do czterech tygodni, więc najprawdopodobniej produkcja w tych zakładach ruszy dopiero w połowie stycznia przyszłego roku.

Według gazety „Wall Street Journal” przymusowa pauza spowodowana jest próbą wysprzedania dużej ilości modeli, który zostały wyprodukowane pomimo małego zainteresowania na rynkach motoryzacyjnych. Szacunki mówią o blisko 100 000 aut, które zostały wyprodukowane w nadwyżce.

Latem bieżącego roku amerykański producent odnotował załamanie w sprzedaży, co w konsekwencji odbiło się również na kiepskich wynikach finansowych. Wówczas jednak władze Chryslera nie zdecydowały się na ograniczenie produkcji samochodów, co także miało swoje konsekwencje w trzecim kwartale roku, kiedy to marka zanotowała kolejną stratę sięgającą blisko jednego miliarda dolarów.

Nieciekawa kondycja finansowa Chryslera była w ostatnim czasie polem do spekulacji na temat odłączenia amerykańskiej marki z koncernu Daimlera. Ostatecznie jednak nie podjęto w tym kierunku żadnych kroków, a skupiono się na planach restrukturyzacyjnych firmy.

Czytaj więcej o: Chrysler Group na sprzedaż? 2006-10-27

Dowiedz się więcej o marce Chrysler

Czytaj także:

Amerykański Samochód Roku tuż, tuż 2006-12-14

Historyczny spadek Forda 2006-12-04
Zobacz koniecznie: Wszystko o Chrysler
Tematy w artykule: Chrysler DaimlerChrysler

Podobne wiadomości:

Opóźnienia w Fiat Chrysler Automobiles

Opóźnienia w Fiat Chrysler Automobiles

Aktualności 2015-06-03

Chrysler Pacifica - nowa generacja na targach w Detroit

Chrysler Pacifica - nowa generacja na targach...

Premiery 2016-01-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando