mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Do 23.09. potrwa 59. Frankurt Motor Show

Do 23.09. potrwa 59. Frankurt Motor Show

Europa kupuje mniej aut

Bez wystawnych ceremonii i w warunkach zaostrzonego bezpieczeństwa otworzył wczoraj swoje podwoje dla publiczności jeden z największych salonów samochodowych Europy – 59. Frankfurt Motor Show. Zwiedzający ściszyli rozmowy i przestali zaglądać do aut, gdy o godz. 10 organizatorzy i goście przyłączyli się do pięciominutowej ciszy, ogłoszonej w całych Niemczech dla uczczenia tysięcy ofiar ataku terrorystycznego w USA. Producenci samochodów liczyli, że obecny salon, gdzie zaprezentowano w sumie 57 nowych modeli, przyczyni się do większego zainteresowania czterema kółkami oraz rozbudzi uśpiony w tym roku popyt konsumpcyjny.

Zaplanowane wcześniej atrakcje pozostały, ale firmy uczestniczące w salonie zdecydowały się na odwołanie (dzień wcześniej) prezentacji dla prasy lub przekształciły je w bardzo zdawkowe briefingi. Wiele koncernów albo posiada w USA tysiące pracowników, albo ma ścisłe powiązania z amerykańskim biznesem.

Z prasowych spotkań wycofały się m.in. DaimlerChrysler, Siemens VDO Automotive, Honda, BMW, Visteon i Lear Corp. W pierwszych godzinach wystawy, która potrwa do 23 bm., nie odnotowano wielu zwiedzających.

Do minorowego tonu, w jakim zaczęła się wczoraj prestiżowa impreza we Frankfurcie, dopisały się także najnowsze wyniki sprzedaży samochodów osobowych w Europie Zachodniej . Jak stwierdza raport profesjonalnego stowarzyszenia ACEA, sprzedaż aut spadła w sierpniu o 1,6 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem, a za osiem miesięcy – o 1 proc. do 10,3 mln sztuk pojazdów. Aż 16 proc. spadek popytu na szwedzkie samochody uderzył w GM, podobnie jak w Forda, właściciela Volvo. Z europejskich firm najlepiej wypadły Peugeot Citroen PSA i DaimlerChrysler.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.