mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Do mistrzostwa Europy zabrakło 2 punktów

Do mistrzostwa Europy zabrakło 2 punktów

Michał Sołowow z pilotem Maciejem Baranem zdobyli w niedzielę tytuł rajdowych wice-mistrzów Europy. Polacy swój sukces przypieczętowali w ostatniej rundzie cyklu, zajmując trzecie miejsce we francuskim Rajdzie Antibes. Duetowi startującemu w Peugeocie 207 S2000 zabrakło zaledwie dwóch punktów do lidera klasyfikacji, Włocha Luci Rossettiego.

Do mistrzostwa Europy zabrakło 2 punktów

Tytył najszybszych w Europie był bardzo blisko tym bardziej, że Rossetti ostatniej rundy ME nie ukończył z powodu awarii samochodu. Na mecie w Rajdzie Antibes pierwszy pojawił się Francuz Nicolas Vouilloz (Peugeot 207 S2000), który wyprzedził swojego rodaka znanego z występów w WRC, Stephane Sarrazina (także 207 S2000).Awaria samochodu dotknęła także dwukrotnego Mistrz Polski, Bryana Bouffiera. Francuz startował na swojej ziemii w nowym Protonie Satria S2000.

Wice-mistrzostwo Europy to dla załogi Sołowow/Baran największy sukces w karierze. Ostatnimi Polakami, którzy odnieśli znaczący sukces w tym serialu - również drugie miejsce w końcowej klasyfikacji- był nie żyjący już wielokrotny Mistrz Polski Janusz Kulig wraz z pilotem Jarosławem Baranem, nota bene bratem pilota Sołowowa.

Klasyfikacja końcowa ME kierowców:

01 Luca RossettiWłochy 67p. 
02 Michał Sołowow Polska
65 
03 Volkan Isik Turcja 53 
04 Corrado Fontana Włochy 34 
05 Krum Donczew Bułgaria 31 
06 Luca Betti Włochy 29 

 

Tematy w artykule: Sołowow

Podobne wiadomości:

Zmierzch polskich rajdów?

auto motor i sport 0000-00-00

RME:

RME: "Życiówka" Sołowowa

Aktualności 2009-05-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.