mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Do szpitala w Porsche Cayenne

Do szpitala w Porsche Cayenne

Ministerstwo Zdrowia w Bułgarii zakupiło w ostatnim czasie 32 nowe karetki. Nie byłoby nic w tym dziwnego gdyby nie fakt, że każdy z pojazdów kosztował średnio 120 tys. euro. Tyle bowiem trzeba było zapłacić za jeden egzemplarz - dość unikatowej karetki nawet jak na skalę europejską -, modelu Porsche Cayenne.

Do szpitala w Porsche Cayenne
32 ekskluzywne karetki mają być wykorzystywane głównie w terenach górskich, gdzie dostęp do chorego dla aut tylko z przednim napędem jest mocno utrudniony. Na ich zakup bułgarskie Ministerstwo Zdrowia zaciągnęło specjalny kredyt w banku światowym.

Na pytanie krytyków tego pomysłu, dlaczego to akurat zdecydowano się na zakup dość drogich samochodów Porsche, odpowiedź ministerstwa była bardzo wymowna. Oferta złożona przez niemiecką markę okazała się najkorzystniejsza ze wszystkich.

Zdaniem agencji informacyjnej Ananova, cena każdego z zakupionych egzemplarzy Cayenne to około 120 tys. euro, a pieniądze bardziej przydałyby się na nowe inwestycje w szpitalach, których stan i wyposażenie często pozostawia wiele do życzenia.

Dowiedz się więcej o modelu Porsche Cayenne

Czytaj także:

Nowe, srebrne radiowozy! 2007-04-02

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Porsche Cayenne
Porsche Cayenne
Cena podstawowa już od: 361 330 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą

Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed...

Aktualności 2017-08-29

Zakaz rejestracji Porsche Cayenne w Szwajcarii

Zakaz rejestracji Porsche Cayenne w...

Aktualności 2017-08-22

Komentuj:

~Podpis: 2007-04-04

Widzę, że bułgaria idzie w ślady polski jeśli chodzi o wykorzystanie funduszy unijnych.... najbardziej komiczne jest to, że zdolności terenowe cayenne są znikome w porównaniu do innych, dużo tańszych i rasowych terenówek... No chyba, że to spóźniony news z 1 kwietnia ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.