mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Do szpitala w Porsche Cayenne

Do szpitala w Porsche Cayenne

Ministerstwo Zdrowia w Bułgarii zakupiło w ostatnim czasie 32 nowe karetki. Nie byłoby nic w tym dziwnego gdyby nie fakt, że każdy z pojazdów kosztował średnio 120 tys. euro. Tyle bowiem trzeba było zapłacić za jeden egzemplarz - dość unikatowej karetki nawet jak na skalę europejską -, modelu Porsche Cayenne.

Do szpitala w Porsche Cayenne
32 ekskluzywne karetki mają być wykorzystywane głównie w terenach górskich, gdzie dostęp do chorego dla aut tylko z przednim napędem jest mocno utrudniony. Na ich zakup bułgarskie Ministerstwo Zdrowia zaciągnęło specjalny kredyt w banku światowym.

Na pytanie krytyków tego pomysłu, dlaczego to akurat zdecydowano się na zakup dość drogich samochodów Porsche, odpowiedź ministerstwa była bardzo wymowna. Oferta złożona przez niemiecką markę okazała się najkorzystniejsza ze wszystkich.

Zdaniem agencji informacyjnej Ananova, cena każdego z zakupionych egzemplarzy Cayenne to około 120 tys. euro, a pieniądze bardziej przydałyby się na nowe inwestycje w szpitalach, których stan i wyposażenie często pozostawia wiele do życzenia.

Dowiedz się więcej o modelu Porsche Cayenne

Czytaj także:

Nowe, srebrne radiowozy! 2007-04-02

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Porsche Cayenne
Porsche Cayenne
Cena podstawowa już od: 352 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Porsche Macan - 51 tys. egzemplarzy do serwisu

Porsche Macan - 51 tys. egzemplarzy do...

Aktualności 2017-05-09

Porsche 911 GT2 - nowa generacja tylko z automatem

Porsche 911 GT2 - nowa generacja tylko z...

Samochody luksusowe 2017-03-14

O nowym 911 GT2 mówi się od dawna. Samochód, być może zostanie pokazany jeszcze w tym roku. Znamy kilka szczegółów. 

Komentuj:

~Podpis: 2007-04-04

Widzę, że bułgaria idzie w ślady polski jeśli chodzi o wykorzystanie funduszy unijnych.... najbardziej komiczne jest to, że zdolności terenowe cayenne są znikome w porównaniu do innych, dużo tańszych i rasowych terenówek... No chyba, że to spóźniony news z 1 kwietnia ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.