mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Do szpitala w Porsche Cayenne

Do szpitala w Porsche Cayenne

Ministerstwo Zdrowia w Bułgarii zakupiło w ostatnim czasie 32 nowe karetki. Nie byłoby nic w tym dziwnego gdyby nie fakt, że każdy z pojazdów kosztował średnio 120 tys. euro. Tyle bowiem trzeba było zapłacić za jeden egzemplarz - dość unikatowej karetki nawet jak na skalę europejską -, modelu Porsche Cayenne.

Do szpitala w Porsche Cayenne
32 ekskluzywne karetki mają być wykorzystywane głównie w terenach górskich, gdzie dostęp do chorego dla aut tylko z przednim napędem jest mocno utrudniony. Na ich zakup bułgarskie Ministerstwo Zdrowia zaciągnęło specjalny kredyt w banku światowym.

Na pytanie krytyków tego pomysłu, dlaczego to akurat zdecydowano się na zakup dość drogich samochodów Porsche, odpowiedź ministerstwa była bardzo wymowna. Oferta złożona przez niemiecką markę okazała się najkorzystniejsza ze wszystkich.

Zdaniem agencji informacyjnej Ananova, cena każdego z zakupionych egzemplarzy Cayenne to około 120 tys. euro, a pieniądze bardziej przydałyby się na nowe inwestycje w szpitalach, których stan i wyposażenie często pozostawia wiele do życzenia.

Dowiedz się więcej o modelu Porsche Cayenne

Czytaj także:

Nowe, srebrne radiowozy! 2007-04-02

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Porsche Cayenne
Porsche Cayenne
Cena podstawowa już od: 356 430 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Zakaz rejestracji Porsche Cayenne w Szwajcarii

Zakaz rejestracji Porsche Cayenne w...

Aktualności 2017-08-22

Porsche 911 GT2 RS - nowy rekord na Nurburgring

Porsche 911 GT2 RS - nowy rekord na...

Aktualności 2017-10-02

Komentuj:

~Podpis: 2007-04-04

Widzę, że bułgaria idzie w ślady polski jeśli chodzi o wykorzystanie funduszy unijnych.... najbardziej komiczne jest to, że zdolności terenowe cayenne są znikome w porównaniu do innych, dużo tańszych i rasowych terenówek... No chyba, że to spóźniony news z 1 kwietnia ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?